Tenis

Tenis se vrací. WTA oznámila nový kalendář, budou dva grandslamy!

Tenisová sezona se letos přece jenom vrátí k životu. Světlo světa totiž spatřil nouzový kalendář, ve kterém jednotlivé federace odkleply konkrétní data.

Od března je profitenis v koronaspánku a mnoho turnajů včetně Wimbledonu muselo své zájmy odpískat. Momentálně sice ve světě probíhá řada exhibicí, první ostrý start ale přijde už 3. srpna. Postará se o něj ženská WTA, konkrétně podnik v italském Palermu.

Do konce roku je v kalendáři pro ženy dvacet akcí a listopadové vyvrcholení na turnaji mistryň v čínském Šen-čenu. Zelenou dostalo i US Open, na které se okamžitě přihlásila Serena Williamsová.


„Už jsou to měsíce, co nehrajeme a moc mi všechno chybí. Hlavně fanoušci, kteří mě vždy ženou dopředu. Jsem nadšená, až se vrátím do New Yorku,“ nechala se slyšet Serena Williamsová.

Související obsah


Ta nyní řeší, jak se vypořádá s omezujícími podmínkami amerického grandslamu. Do Flushing Meadows by sebou ráda vzala svou dceru Olympii, ale počet členů realizačních týmů budou mít tenisté a tenistky výrazně zredukované.


Na druhou stranu se aktérům dostane nebývalých privilegií. Každý z nasazených hráčů bude mít svou lóži, ve kterých jindy sedávají významní sponzoři.

Související obsah


Rozpis mužské ATP ještě není kompletní, svůj program ale zahájí 14. srpna turnajem ve Washingtonu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události