Hokej

Skandál v zámořském hokeji! Junioři byli údajně nuceni jíst výkaly

Skandál v zámořském hokeji! Junioři byli údajně nuceni jíst výkaly
Zdroj: Profimedia

Dva bývalí hokejisté rozvířili v zámoří skandál obřích rozměrů. Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu Daniel Carcillo a Garrett Taylor totiž prozradili, jaká zvěrstva se dějí nováčkům, kteří přijdou do juniorské soutěže.

Daniel Carcillo prožil dlouhou skvělou kariéru v NHL, kde slavil i dvakrát zisk Stanleyova poháru, Garrett Taylor takové štěstí neměl. Po juniorské kariéře se nedostal do NHL ani AHL a brzy ukončil kariéru. Oba nyní žalují tři juniorské soutěže QMJHL, OHL a WHL a všech jejich 60 týmů za to, jak se tam přehlíží šikana a nechutné útoky se sexuálním podtextem.


Carcillo začínal svá juniorská léta v týmu Sarnia Sting a podle The Hockey News uvedl, že tam spolu s ostatními nováčky čelil takřka nepřetržitému násilí. On sám si z toho prý odnesl traumata, která ovlivňují jeho mentální stav dodnes, a to o celé šikaně věděli jak trenér Jeff Perry, tak i generální manažer Terry Doran.
 

Související obsah


A o co přesně šlo? Nováčci museli podle Carcilla v týmu protrpět takovéto věci:

- Ve sprchách seděli uprostřed, zatímco ostatní na ně močili a plivali sliny či žvýkací tabák. Minimálně jednou to viděl trenér Perry, zasmál se a odešel

- Nováčci byli biti přes holý zadek odříznutou brankářskou hokejkou a měli hluboké otevřené rány, kvůli kterým si ani nemohli sednout.

- Na výjezdech byli nováčci svlečeni a po osmi lidech vměstnáni na záchod na autobusovém nádraží. Starší hráči jim svázali všechno oblečení do koule a hráči směli vyjít až když byli oblečení, což trvalo i hodiny. Ostatní na ně během toho plivali a močili. Trenéři tomu přihlíželi.

- Nováčci museli ústy vytahovat jablka z nádoby, která byla naplněná močí slinami a jinými tělními tekutinami.

- "Nováčkovská raketa" se říkalo tomu, když čtyři hráči museli nasednout do koše na prádlo na kolečkách a starší košík plnou silou roztlačili a poslali proti zdi. Někteří hráči při tom utrpěli zranění a dokonce ztratili vědomí.

- Jeden nováček byl připevněn ke stolu nahým zadkem nahoru. Ostatní ho bičovali páskem, čehož se zúčastnil i sám trenér, který se poté smál, když mladík brečel.
 

Zdroj: Profimedia

Garrett Taylor popsal chování k nováčkům v týmu Lethbridge Hurricanes mimo jiné takto:

- Taylora si vzal trenér stranou a nutil ho prát se s jinými šestnácti či sedmnáctiletými chlapci, aby se tým zostřil. Během jedné bitky utrpěl vážný otřes mozku a i jiní jeho spoluhráči utrpěli vážná zranění během těchto rvaček.

- Hlavní trenér poskytnul svou kreditku někomu ze starších hráčů na nákup alkoholu na "Nováčkovskou párty". Nováčci oděni v dámských šatech museli konzumovat alkohol dokud neomdleli a nezvraceli.

- rasistické, sexistické a homofobní nadávky byly denním chlebem nováčků.
 

Související obsah
U soudu se ještě vyšetřovali ohavnější věci, jako, že hráči byli nuceni konzumovat moč, sliny, sperma a exkrementy svých spoluhráčů. Masturbovat v šatně před všemi spoluhráči a trenéry. Mít sex se zvířaty. Byly jim přivazovány těžké předměty na genitálie. Museli své genitálie ponořovat do toxických tekutin. Do análních otvorů jim byly strkány předměty jako košťata a hokejky. A že museli konzumovat zakázané drogy. Žádný z těchto bodů ale nebyl u soudu prokázán.
 

Související obsah


Ryan Munce byl Carcillův spoluhráč v Sarnii Sting a pro The Hockey News potvrdil, že ony ohavnosti se nováčkům opravdu děly, a že on se k žalobě připojí. To údajně potvrdili už i další hráči, a tak to vypadá, že se rýsuje kauza obrovských rozměrů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události