Homosexualita

Homosexualita se z kluka nevymlátí, reaguje na Vémolova slova sociolog

Homosexualita se z kluka nevymlátí, reaguje na Vémolova slova sociolog
Zdroj: Profimedia / TV Nova

Karlos Vémola si svou prostořekostí zadělal na problémy. Když byl v nedávné talkshow dotázán na svého devítiletého syna, použil poněkud svérázného humoru a svým vyjádřením se dotkl homosexuálů. Z veselého povídání, kde se pracovalo s nadsázkou, je nyní kauza.

V pořadu 7 pádů Honzy Dědka popsal Karlos Vémola vztah ke svým dětem. Když přišla chvíle na jeho devítiletého syna, český MMA fighter pálil ostrými. „Můj kluk je trošku měkkej. Je mu devět let, já teda říkám, že šest, protože je chudák takovej pomalejší, on to má po mámě,“ nešetřil Vémola svou bývalou partnerku.


A pak přišla ještě další slova. „Já mu vždycky říkám, buď si šampión, čeho chceš, můžeš hrát fotbal, ty jseš takovej měkkej, baleťák. Hlavně nebuď teplej, nebo to z tebe vymlátím,“ smál se Vémola. Rozhovor sice pokračoval, daná věta se ale stala třaskavou záležitostí.

Související obsah

"To, že Karlos Vémola vyrůstal v prostředí bojových sportů, kde se věci řeší násilím, asi může vysvětlit tento jeho názor. Zásadně problematické je, že jej prezentuje veřejně a může tak navádět rodiče k nesmyslnému násilí na dětech," říká sociolog Zdeněk Sloboda ze Sociologického ústavu Akademie věd ČR.

Zdroj: Profimedia

"Vysílá to zároveň veřejnosti signál, že je v pořádku lidi, o kterých si myslíme, že jsou jiní (například málo mužští), mlátit. A to pomíjím fakt, že homosexualitu nelze vymlátit,“ dodal Sloboda.

Související obsah

Karlos Vémola poskytl v pátek rozhovor webu TN.cz a svá vyjádření obhajoval tím, že celá kauza byla způsobena vytržením slov z kontextu. 

Související obsah

„Bral jsem to jako pohotovou vtipnou reakci a jak to mohou brát vážně? Navíc to bylo vytržené z kontextu. Aby mě lidi špatně nepochopili, já nejsem rasista a homosexuálové mi rozhodně nevadí. Naopak čím víc jich je, tím víc ženských je pro mě, ale to už v tom pořadu bohužel nebylo,“ řekl Vémola mimo jiné.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události