Fotbal

Argentinský klenot udivuje fotbalový svět, nastoupí rekordman i dnes?

Argentinský klenot udivuje fotbalový svět, nastoupí rekordman i dnes?
Zdroj: Profimedia

Argentině a španělskému fotbalu dost možná roste nová fotbalová hvězda. Fotbalista Mallorky Luka Romero totiž debutoval ve španělské lize ve věku 15 let, 7 měsíců a šesti dnech, čímž se stal nejmladším hráčem v historii pěti elitních lig. Už v sobotu má navíc možnost si zahrát znovu.

Premiérových prvních sedm minut navíc odehrál proti věhlasnému Realu Madrid, tomu se říká debut jako hrom. Tento pouze 165 centimetrů vysoký borec se tak zapsal nesmazatelně do historie.
 

Nikdo mladší z top pěti fotbalových soutěží totiž takto brzo nikdy nezačínal. Ve Španělsku držel primát Francisco Bao Rodríguez, jenž v roce 1939 nastoupil o 36 dní starší. Naopak v německé a anglické lize měli nejmladší hráči premiéru až po dovršení 16 let.

V česku pak rekord drží Dominik Mašek, který do ligy vstoupil v roce 2011 ve věku 15 let a 322 dní.

O to víc udivuje, jak je tento levonohý fotbalista, ač věkem patřící do mladšího dorostu, fotbalově vyspělý. Navíc na první pohled vypadá jak mladší kopie argentinské megastar Lionela Messiho.
 

Související obsah

Ostatně původně měl Luka Romeru odstartovat svoji kariéru v Barceloně a být Messiho spoluhráčem. Tehdejší akademie o něj mocně stála, rodina mladičkého šikuly se však nechtěla stěhovat a fotbalista se následně odstěhoval do Mallorky, se kterou po koronavirové pauze naplno trénuje.
 

„Sledovali jsme jeho vývoj už od té doby, co mu bylo dvanáct. Nechtěli jsme ho ale zapracovat moc rychle, musíme se o něj pořádně starat. Je to skvělý hráč a myslím, že nám toho v budoucnu hodně dá,“ chválí jeho progres trenér RCD Mallorky Vicente Moreno.

Související obsah


 

Pětačtyřicetiletý kouč tak bude mít už v sobotu možnost ho do hry poslat znovu. Mallorka totiž hraje v Bilbau a Luka Moreno figuruje mezi náhradníky.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události