Box

Fury vs. Wilder 3 má nové datum! K završení trilogie dojde před Vánoci

Fury vs. Wilder 3 má nové datum! K završení trilogie dojde před Vánoci
Tyson Fury vs. Deontay Wilder 2 Zdroj: Profimedia

Boxerské klání Fury vs. Wilder 3 se po dvou odloženích dočkalo nového termínu. Promotér Bob Arum oznámil datum završení trilogie na 19. prosince. Jako místo konání se nabízí nově postavený stadion v Las Vegas.

Tyson Fury (30-0-1) a Deontay Wilder (42-1-1) se v ringu střetli již dvakrát. V prosinci 2018 jejich 12kolová bitva skončila remízou. Odveta v únoru 2020 trvala jen sedm kol a Fury se po dominantním výkonu stal novým šampionem WBC.

 

Zato Wilder si připsal první porážku v kariéře a krátce na to, si nárokoval smlouvou stanovené právo na třetí duel. Ten se měl původně uskutečnit 18. července a následně byl přesunut na říjen. Avšak kvůli koronavirové krizi sešlo i z druhého termínu.

Zdroj: Profimedia

Nyní promotér Tysona Furyho informoval, že završení trilogie je nově plánované na 19. prosince. „Je to datum, se kterým souhlasí obě strany. Jestli to uskutečníme s omezeným počtem diváků, je v rukou božích,“ řekl Bob Arum.


Pro završení trilogie se nabízí nově postavený Allegiant Stadium, který bude domácím hřištěm NFL týmu Las Vegas Raiders. Stadión má kapacitu 65 000 míst, a i v případě jen třetinového zaplnění nabízí dostatečný prostor k překonání návštěvnosti druhého zápasu.


Zdroj: Profimedia

V MGM Grand přihlíželo Furyho vítězství necelých 16 tisíc lidí. Na vstupenkách se vybralo přes 400 milionů korun. Astronomická částka překonala rekord pro duel těžké váhy, který do té doby držel zápas Lewis vs. Holyfield z roku 1999.

 

Profit z prodaných vstupenek je pro konání tohoto duelu klíčové. Organizátoři zvažují i jiné možnosti, kde by díky benevolentnějším bezpečnostním opatřením přitáhli více diváků. Nicméně Arum je přesvědčený, že nový stadion v Las Vegas je to pravé místo.

Související obsah

„Ať se to uskuteční kdekoli, bude to obrovsky atraktivní. Ale být prvním zápasem s Allegiant Stadium by bylo něco opravdu speciálního,“ řekl Arum.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Boston srovnal sérii s Miami na 2:2, řádil Tatum

V semifinále play-off NBA došlo v noci k vyrovnání stavu série mezi Bostonem a Miami. Celtics doma ve čtvrtém duelu porazili Heat o propastných 20 bodů a je jasné, že fanoušci uvidí nejméně šest zápasů. Výhru celku z Massachusetts řídil Jayson Tatum se 31 body. Boston dal základy výhře 102:82 již v první čtvrtině, kdy vyhrál o 18 bodů.