Box

Dvě velké bitvy mezi provazy! Fury s Joshuou chtějí příští rok ukončit spor

Dvě velké bitvy mezi provazy! Fury s Joshuou chtějí příští rok ukončit spor
Zdroj: Profimedia, koláž TN.cz

Tak to je paráda! Dvě hvězdy britského boxu Anthony Joshua a Tyson Fury se oficiálně domluvili na sérii dvou zápasů, ve kterých se konečně lidé na ostrovech dozví, kdo z tohoto dua je nejlepším britským boxerem všech dob.

O tomto vzájemném měření sil se mluvilo a spekulovalo už mnhokrát, až teď je to však oficiální. Joshuův promotér Eddie Hearn v rozhovoru, který poskytl britské stanici Sky Sports News, potvrdil, že se oba boxeři domluvili na finančních podmínkách.

„Udělali jsme velký krok dopředu, ale pořád je před námi ještě dlouhá cesta. Teď se budeme bavit o tom, kdy a kde to bude,“ řekl Hearn. Duel a "sjednocovací titul" mezi šampionem organizací WBA, IBF, WBO a IBO Joshuou a držitelem pásu organizace WBC Furym potvrdil sám "Cikánský král".

„Je to oficiální, příští rok si to rozdám s Joshuou. Nejdřív smáznu Wildera a potom zničím Anthonyho," napsal Fury na svůj twitterový účet o zápase, ve kterém se také rozhodne o tom, kdo je aktuálně nejlepší těžkou váhou součastnosti.Boxerští nadšenci se tak mají v nadcházejícím roce na co těšit, Navíc Eddie Hearn prozradil, že ranaři souhlasili se dvěma vzájemnými zápasy. To je skvělá zpráva pro fanoušky Tysona Furyho, neboť ten dřive oznámil, že ho po druhém střetu s Wilderem čekají už jen dva zápasy. Nakonec si působení mezi provazy minimálně o jeden duel prodlouží.

Související obsah

Před dvěma nově oznámenými vzájemnými zápasy oba čeká ještě jedna výzva. Letos by měli Fury (30-0-1) i Joshua (23-1) čelit obhajobě svých titulů.

Termín třetího zápasu Cikánského krále s Američanem Deontayem Wilderem však kvůli pandemii známý není, stejně jako v případě Joshuy a jeho měření s Bulharem Kubratovem Pulevem. V obou případech se spekuluje se o podzimu.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události