Duše českého samuraje v dokumentu: Jiří Procházka – Vědomý bojovník

Že je skvělý fighter, o tom nikdo nepochybuje. Ale Jiří Procházka inspiruje i tím, jak přistupuje k životu. Svou cestou motivuje tisíce dalších lidí. Vydejte se společně s námi do nitra nejlepšího českého MMA zápasníka a poznejte ho opravdu zblízka.

Už v neděli v noci zažije dlouho očekávanou premiéru v nejprestižnější organizaci světa UFC. Zdolá tím další metu na cestě stát se nejlepším bojovníkem planety. Ale on nechce být šampionem pro to, aby měl peníze, slávu a krásné ženy.
 

Procházku žene touha posouvat úroveň vědomí lidstva na vyšší úroveň. Touží se přičinit o to, aby lidé byli šťastní a naplno využívali svých schopností. A když se stane nejslavnějším fighterem planety, bude mít pozornost celého světa.

Související obsah


„Chci lidi probudit k životu, ale také, aby v sobě rozvinuli potenciál těch svých předpokladů a schopností, které jim byly dány. A to do maxima. Do úplného maxima. A v tomhle světě musíš být úspěšný, abys předal nějakou message. Je potřeba opravdu, ale opravdu plně ohromit lidi, aby si řekli WOW – máte moji pozornost. A pak budu mít jejich pozornost,“ říká v pořadu Nova Sport.


Rozpovídá se také o tom, jaké knihy ho ovlivnily na začátku jeho duchovní cesty. Kterak člověk může dosáhnout plného štěstí a klidu, ale také jak se dostat do přítomného okamžiku. „Musíme si uvědomit, že nejsme ta mysl a naučit se pozorovat tu mysl. Potom si člověk uvědomí, že není ta snůška představ, který v sobě má. Protože mysl je pouze databáze informací, který v sobě člověk nashromáždí. Potom se z ní vymaní a začne se na ten svět dívat těma jinýma očima.“

Související obsah


Ten už jde několik let na svou vlastní cestou, díky které objevuje své strachy, postoje k životu či automatické programy. O poznatky, které nabyl, se prostřednictvím tohoto pořadu chce podělit i s ostatními. „Je potřeba žít ten život naplno, ať už v jakýchkoliv ohledech, tak se nespokojit s tím málem,“ říká Procházka.

Související obsah


Pokud vás Jirkova životní filosofie zajímá, nenechte si ujít premiéru 47 minut dlouhého exkluzivního pořadu Nova Sport Jiří Procházka – Vědomý bojovník. Už v sobotu od 20:40 na Nova Sport 2 a Voyo.

Petr Hrubec, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události

Krátká zpráva

Fuksa má další stříbro z MS, opět ho porazil pouze Němec Scheibner

Další stříbro do sbírky si připisuje kanoista Martin Fuksa. Český závodník tentokrát skončil druhý v závodě mistrovství světa na 500 metrů. Stejně jako v sobotu na kilometrové trati ho i v neděli porazil Němec Scheibner.