Esport

SINNERS potrápili CZC.eSubu, ta zůstává neporažena

SINNERS potrápili CZC.eSubu, ta zůstává neporažena
Zdroj: esuba.eu

Česko-slovenská League of Legends liga má za sebou osm ze čtrnácti kol a CZC.eSuba stále jednoznačně dominuje. Jak vypadaly jednotlivé duely sedmého a osmého kola, a co přinese nadcházející pondělní dvojkolo?

Na úvod dne se utkal Team Sampi proti Gunrunners a vzhledem k nedávné formě obou týmů se dal očekávat velmi vyrovnaný zápas. Rychle ale nejen analytiky ve studiu vyvedl z omylu toplaner Sampi Petr „Bobiistaa“ Fojtík, který si svým výkonem řekl o cenu pro nejlepšího hráče utkání. Skvěle se však předvedl tým Sampi jako celek, jelikož dominoval po celé mapě už od prvních minut a došel si pro přesvědčivé vítězství už v čase 24 minut a 31 sekund.

 

 

 

Ve druhém zápasu dne se mezi sebou střetli Cyber Gaming a Team Brute. V nesmírně vyrovnaném zápase zřejmě rozhodla aktuální forma. Cyber Gaming sice ligu začali skvěle, ale po čtyřech vítězstvích v řadě přišla i série porážek a proti Brute zaznamenali už třetí prohru za sebou. Ve 48 minut dlouhé hře se diváci dočkali řady týmových soubojů pět proti pěti, ve kterých nejvíce zazářil Dominik "Annyeong" Honzák ze středové linky.

 

 

 

Následně proti sobě nastoupily celky Vikingekrig a Inside Games. Ani posedmé za sebou ale zkušená sestava IG nedokázala zvítězit a vikingové si naopak zlepšili náladu po zpackaném 3. týdnu, kdy nenaplnili očekávání a podlehli Brute i Gunrunners. Ve 33 minutách padlo velké množství killů a cenu pro hráče zápasu nakonec získal midlaner Erik „Kyoshi“ Toman s finálním skóre 12/2/13.

 

 

Zápasem dne bylo utkání SINNERS a CZC.eSuby. Do té doby SINNERS ztratili bod pouze jednou a eSuba dokonce držela neporazitelnost. SINNERS do hry nevstoupili vůbec zle, ale modrá krev dokázala díky taktické disciplinovanosti soupeře dotáhnout a v pozdějších fázích i přehrát. V týmových šarvátkách se nejlépe prezentoval Adam „Random“ Grepl a cena MVP šla tak znovu na konto jednoho z midlanerů.

 

 

 

CZC.eSuba zůstala v tempu a hned v dalším duelu dokázala deklasovat Gunrunners. Šlo o vůbec nejrychlejší hru dosavadní letní sezóny a základnu GRS rozbili hráči CZC.eSuby už v čase 22:33. Fanoušci tentokrát nejvíce ocenili výkon slovenského toplanera Ondreje „Wondra“ Kendy, který znovu ukázal svůj agresivní herní styl v největší kráse. 

 

 

Následně přišlo velké překvapení, když Vikingekrig poraziili tým SINNERS. V zápasu se dlouho přelévaly síly z jedné strany na druhou, ale nakonec to byli vikingové, kteří již podruhé SINNERS dokázali udolat. Toto vítězství bylo pro Vikingekrig velice důležité v boji o play-off a v nejlepším světle se předvedl veterán domácí scény Jan „Jekyll“ Mičuda. Ten své soupeře obehrával neskutečným způsobem a vysloužil si od diváků ocenění muže zápasu.

 

 

 

V předposledním duelu nedělního večera Sampi potvrdili svou zlepšenou formu výhrou nad Brute. Očekával se vyrovnaný duel, ale Sampi své soupeře zvládli díky agresi v prvních minutách naprosto vynulovat a mladý toplaner Petr „Bobiistaa“ Fojtík si došel pro druhé MVP dne.

 

 

 

V závěrečném utkání dne Cyber Gaming zlomili nešťastnou sérii proher. Na to si ani nemohli vybrat slabšího soupeře, protože Inside Games prohráli už poosmé v řadě a chuť vítězství v současné sezóně ještě neochutnali. Zápas skvěle vyšel midaři týmu Janu „Dreadovi“ Hrbáčovi, který jako jeden z mála stabilními výkony drží Cyber Gaming i v zápasech, kdy se jeho spoluhráčům tolik nedaří.

 

 

 

Pondělí přinese další ligové dvojkolo, kdy se fanoušci nejvyšší česko-slovenské League of Legends ligy dočkají nálože dalších osmi duelů. Sledovat se rozhodně vyplatí třeba hned první duel od 14:30 mezi Sampi a SINNERS. Jde totiž o dva týmy, které se v současnosti dělí o 2. místo v tabulce. Mnozí však již čekají, zda třeba poprvé nezaváhá CZC.eSuba, kterou čekají duely s Vikingekrig a Cyber Gaming. Všechny zápasy je možné sledovat na Twitch kanále hitpointcz

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události