Hokej

Sbírka na nemocného hokejistu hlásí další milion, pomohl i brankář Čech

Finanční pomoc pro vážně nemocného hokejistu Ondřeje Buchtelu jen tak neutichá. Poté, co se na transparentním účtu "Pomoci Ondrovi" minulý týden objevila částka přesahující milion, se tato suma tento týden ještě rozrostla o další milion. Do akce se zapojil i brankář Petr Čech a hokejisté Litvínova.

Teprve dvacetiletý talentovaný hokejista má na srdci zhoubný nádor, se kterým si lékaři v Česku nevědí rady. Ondřej Buchtela se tak se svojí přítelkyní snaží najít odborníka ze zahraničí a k tomu hledají i potřebné finance.

„Hledáme kontakty na lékaře ze zahraničí, kteří by si s Ondřejovou diagnózou věděli rady, nebo dali zase jiný názor než naši doktoři,“
prozradila v rozhovoru pro web NovaSport.tv jeho přítelkyně Anna Hrbková.
 

Související obsah

Jeho příběh zasáhl celou Českou republiku a potřebné peníze tak teď přicházejí ve velkých vlnách jak od fanoušků, tak samotných sportovců. Na jeho konto tak přispěli už jeho bývalí spoluhráči z juniorského národního týmu Filip Zadina a Martin Kaut. Přispěl také Jakub Voráček, který poslal na léčbu mladého hokejisty Buchtely 100 tisíc korun.

Pomáhají i hokejisté Litvínova, kteří draží svoji výstroj a hokejové náčiní. Například dres a hokejka útočníka Martina Hanzla se vydražila za 9,2 tisíc korun.

Na transparentním účtu je tak se začátkem nového týdne už přes dva miliony korun.

Související obsah

V dražbě byly i rukavice bývalého českého brankáře Petra Čecha, za které dal jeden zájemce až 33 tisíc korun a pomohl tak hokejistovi v těžkém boji, který bude mít doufejme šťastný konec.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události