Hokej

Piráti vzdají hold, na počest Ondřeje Buchtely vznikne mládežnický turnaj

Piráti vzdají hold, na počest Ondřeje Buchtely vznikne mládežnický turnaj
Zdroj: Profimedia

K velice pěknému gestu se odhodlal hokejový Chomutov. Severočeši vzpomenou na jejich bývalého hráče Ondřeje Buchtelu, který po krátké nemoci zemřel v létě roku 2020. Memoriál Ondřeje Buchtely bude sloužit pro kategorii osmých tříd a zahrají si na něm také hokejisté z Ukrajiny, kteří v Chomutově bydlí a trénují.

V květnu roku 2020 se Ondřej Buchtela svěřil s tím, že má na srdci zhoubný nádor. Na léčbu mu přispělo desítky sportovců včetně Tomáše Plekance. O dva měsíce později ovšem nemoci podlehl, v ten moment mu bylo pouhých dvacet let. Rodák z Ústí nad Labem přišel do Chomutova v roce 2013, kdy byl v osmé třídě. Za Piráty si zahrál poprvé v extralize a byl pravidelným reprezentantem. 

A severočeský celek na svého bývalého mládežníka zdaleka nezapomněl. V minulém ročníku, který byl zkrácený, měli Piráti na dresech iniciály Ondřeje Buchtely v Krajské lize. Nyní se rozhodli zorganizovat mládežnický turnaj na jeho počest. "Ondra k nám přišel právě v osmé třídě, takže bylo poměrně rychle jasno, pro jakou třídu turnaj bude," pronesl pro klubový web místopředseda Jaroslav Procházka. 

Související obsah

Chomutov na Memoriál Ondřeje Buchtely pozval kluby, kterými ústecký rodák prošel. Mimo Liberce, Litoměřic a Ústí nad Labem se představí ještě Lvi České Budějovice, Karlovy Vary a Plzeň. Piráti pak pošlou do turnaje dva celky. "Chceme, aby si všichni naši kluci zahráli co nejvíce, takže budeme mít dva týmy s tím, že jeden doplní i kluci z Ukrajiny, kteří u nás trénují," řekl Procházka. 

Piráti pozvali i jedno prestižní jméno – švýcarský Davos. Ten ale účast na poslední chvíli odřekl. Celý turnaj se koná první týden v dubnu a bude mít charitativní podtext. "Domluvili jsme se s Ondrovou maminkou, že si u ní zájemci budou moct koupit nebo objednat knihu, kterou napsala a jejíž výtěžek jde na nadaci pomáhající v boji s rakovinou," informují Piráti.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události