Esport

CZC.eSuba vyhrála podesáté v řadě, Sampi jsou na druhé příčce

CZC.eSuba vyhrála podesáté v řadě, Sampi jsou na druhé příčce
Zdroj: esuba.eu

Domácí League of Legends liga je v plném proudu a po deseti kolech zůstává stále na prvním místě CZC.eSuba, která navíc drží sérii deseti vítězství za sebou. Zvedá se také ambiciózní sestava Team Sampi, která se posunula na druhé místo.

Pondělní kolo odstartovalo zápasem o druhé místo mezi SINNERS a Sampi. Hráčům týmu SINNERS se zřejmě úplně nepodařilo oklepat z nedělních proher a proti Sampi podlehli potřetí v řadě. Utkání mělo rychlý spád a rozdíl byl vidět zejména na horní lince, kde Petr „Bobistaa“ Fojtík vyškolil svého soka Adisse a díky tomu si došel pro cenu nejlepšího hráče zápasu.

 

 

Velmi zajímavá hra byla k vidění mezi Cyber Gaming a CZC.eSubou. V dresu Cyber Gaming nastoupili dva veteráni domácí scény (Odstranovac a WorstAdc), kteří v minulosti právě eSubu reprezentovali a zápas tak měl o to zajímavější náboj. Z utkání se poměrně rychle stala krvavá řežba, v níž podle očekávání uspěla CZC.eSuba. V čele se supportem Radovanem „Rufusem“ Moravcem si nakonec „modrá krev“ došla pro vítězství ve 29. minutě.

 

 

Cyber Gaming čekal vzápětí další duel, a to proti dalšímu silnému týmu Sampi. Znovu šlo o utkání v rychlém tempi, avšak CG tentokrát mnoho killů neposbírali a hráči Sampi díky tomu dokázali dominovat od počátku až do úplného konce. Diváci nejvíce ocenili výkon střelce Daniela „Bobola“ Nováka. Ten v posledních utkáních odvádí skvělou práci, což je pro něj velká satisfakce, jelikož byl na jaře velkou částí diváků (ještě v dresu eSuby) často kritizován. 

 

 

SINNERS si po třech prohrách spravili náladu proti Inside Games, kteří prohráli už podeváté v řadě. Utkání bylo ale dramatičtější než se čekalo a SINNERS se dlouho hru nedařilo dotáhnout do vítězného konce. Nakonec se jim to ale ve 43. minutě povedlo a cenu za nejlepšího hráče si odnesl support Vasked. 

 

 

V pátém utkání dne si to rozdaly týmy Vikingekrig Esports a CZC.eSuba. Stejně jako v jejich prvním vzájemném střetu diváci viděli dosti vyrovnanou brzkou fázi hry. Tento stav ale „modrá krev“ zlomila v prvních soubojích pět na pět, po nichž začala brát důležité herní objektivy. Díky vysoké výhodě mohli týmové souboje reprezentanté eSuby dohrát v klidu a hru ukončili nakonec již ve 30. minutě.

 

 

Následně si konečně připsali první vítězství v sezóně také Inside Games, kteří uhráli cenné vítězství nad Team Brute. Cenu pro muže zápasu si odnesl jungler Sebastián „Kocourek“ Vrzák, ale výborný výkon odvedl celý tým IG, což dokazuje i skóre killů 15:0. Jejich soupeři z Brute nekladli velký odpor a hra tak skončila již ve 27. minutě.

 

 

 

Pak přišlo další velké překvapení, když Gunrunners již podruhé v sezóně porazili Vikingekrig. Ligový nováček sázel na agresi v začátcích hry, díky čemuž si vypracoval takovou výhodu, že ani zkušení vikingové nedokázali v pozdějších minutách najít cestu zpátky do hry. Cenu MVP pro hráče zápasu od fanoušků dostal midař Jakub „Nyken“ Chromý.

 

 

V závěrečném duelu dne se utkaly celky Brute a Gunrunners. Zápas vyhráli papíroví favorité z Brute, přestože dle pondělních zápasů obou týmů šlo očekávat další překvapení z dílny Gunrunners. V napínavé hře rozhodovaly detaily, ale fanoušci darovali cenu za hráče zápasu Annyeong, který úspěšně dokázal rotovat z linky na linku a výrazně tak ovlivnil tempo celého utkání.

 

 

Další hrací kolo přijde opět v neděli, tentokrát od 14:30. Herní den má začít soubojem SINNERS proti Brute, zajímavé bude rozhodně sledovat i papírově vyrovnané utkání Vikingekrig proti Cyber Gaming a eSubu čeká další výzva, jelikož ji o neporazitelnost budou chtít obrát reprezentanté Sampi. Všechna utkání bude možné opět sledovat na Twitch kanále hitpointcz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události