Fotbal

Dočasné pravidlo se prodlouží, pět střídání zůstane do příštího léta

Trenéři, kteří se vyžívali v nové možnosti, střídat až pětkrát za zápas, mohou jásat. FIFA odsouhlasila prodloužení tohoto dočasného pravidla až do konce července příštího roku. Stále však zůstává na jednotlivých soutěžích, jestli toto pravidlo přijmou nebo ne.

Novinka do světa fotbalu přišla vlivem koronavirové pauzy. Soutěže totiž měly velmi omezený čas, do kterého musely vměstnat velké množství zápasů. Aby se tedy předešlo zraněním a přílišné únavě hráčů, bylo zavedeno pravidlo, že střídat se smí až pětkrát za zápas.


Aby však trenéři záměrně nepřerušovali hru příliš často, smí se střídat pouze ve třech "střídacích oknech" či o poločasové přestávce.


Někteří trenéři možnost pěti střídání využívali takřka naplno, například Bohemians si nový strategický prvek pochvalovali. Původně FIFA schválila platnost tohoto pravidla do konce roku, ale nyní přikročila k prodloužení až do 31. července 2021.

Související obsah"Některé soutěže, které se vrátily v roce 2020, mohou mít kratší než normální čas na zotavení a přípravu před začátkem další sezony."


"Pro spoustu soutěží bude sezona 2020/21 obsahovat zápasy ve zúžené době kvůli pozdějšímu startu a nemožnosti skončit později kvůli velkým mezinárodním turnajům," uvedla FIFA některé důvody pro toto rozhodnutí.

Související obsahPět střídání místo tří a případné šesté v prodloužení vyřazovacích zápasů tak budou moci využít i reprezentace na EURU 2021. Stále ale platí, že jednotliví organizátoři soutěží pravidlo musí schválit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události