Fotbal

Koronu chytili v Techtle: Nákazu hlásí vedle fotbalistů i florbal!

Koronu chytili v Techtle: Nákazu hlásí vedle fotbalistů i florbal!
Zdroj: flickr.com

Koronavirus se šíří v pražských sportovních klubech velkou rychlostí. Poté, co v úterý ráno zveřejnili pozitivní testy fotbalisté rezervních týmů Bohemians, Sparty a Dukly, přichází další zpráva ze superligového florbalového klubu Black Angels. Ti mají nakažených hráčů hned několik.

Jeden večírek, bujará nálada, oslava narozenin a pak těžké vystřízlivění. Deset dnů po oslavě hlásilo případy koronaviru hned několik fotbalových klubů.


Podle informací webu TN.cz se party uskutečnila v populárním klubu Techtle Mechtle na Vinohradské ulici a sportovců nakažených koronavirem je více. Kromě fotbalistů totiž do klubu zamířili slavit i extraligoví florbalisté Black Angels, Sparty a Karlových Varů. „Většina našich hráčů, kteří šli na testy na covid-19 a navštívili té noci klub, se vrátili s pozitivním testem. Jsou ale bez příznaků,“ otevřeně říká trenér klubu Black Angels Tomáš Janeček.

Související obsah


To, že se osudná party uskutečnila právě v oblíbeném prostředí na Vinohradské ulici v Praze, potvrdili i zástupci tanečního klubu. "Můžeme potvrdit, že minulý týden navštívilo klub děvče, které zřejmě mělo nákazu Covid-19 a zúčastnilo se party s mixem mladých pražských sportovců a dokázalo je nakazit.  Co se klubu týká, je samozřejmě po důkladné kontrole Hygieny Praha a ta neshledala důvod k uzavření podniku. Přesto byl prostor pro jistotu vydezinfikován na vyšší úroveň, než je vyžadováno," sdělili zástupci klubu Techtle Mechtle.

Zdroj: Profimedia

"Samozřejmě budeme pokračovat v měření teplot návštěvníků a vyžadovat odpovědné chování jak vůči sobě, tak vůči personálu a osoby vykazující například zvýšenou teplotu budeme i nadále vykazovat z prostoru," dodává pražský noční podnik.

Související obsah

Florbalisté Black Angels v pondělí oznámili přerušení přípravy na novou sezonu. „Hráči minulý týden společně odtrénovali svoji porci tréninků a po zjištění pozitivního testu jsme všechny, kteří přišli do kontaktu s nakaženými, nahlásili na hygienu. Dále bude režim A-týmu koordinován se zástupci hygieny,“ stojí v prohlášení klubu na jeho webových stránkách.


Jak se koronavirová lavina spustila, je zřejmé. Problémem bylo například popíjení drinků brčky z jedné nádoby.

Související obsah


Co ale může být velkým problémem je to, že se o možnosti nakažení jednotliví hráči dozvěděli náhodou až ve chvíli, kdy se jedna z účastnic nechala testovat na covid-19 kvůli cestě na letní tábor. Když jí vyšel test pozitivní, informovala ty, kteří se s ní onoho večera potkali.


Protože sportovci o riziku nevěděli, proběhlo o uplynulém víkendu i několik akcí s hromadnou účastí, kde se koronavirus mohl dál šířit. Jeden z trenérů Black Angels se nakazil na středečním tréninku, kde se jedinkrát potkal s hráči, kteří o svém nakažení ještě nevěděli. Pražský klub také v průběhu víkendu odehrál přípravné utkání s Bulldogs Brno. Také Buldoci budou zřejmě muset do preventivní karantény.

Související obsah


Pak následovaly návštěvy testovacích míst a kontakty na hygienické stanice a často pozitivní výsledky. „Podivuji se ale, že pokud má hygienická stanice jasné indicie o místě největší nákazy, že veřejně nevyzve účastníky k testování,“ dodává trenér Black Angels.

Zdroj: Profimedia


I z těchto indicií lze pozorovat, že české prostředí nemá jasné instrukce o přístupu ke koronaviru a mnohdy už je nákaza považována za malý problém. Spousta zdravých lidí projde koronou, aniž by pocítila problémy. Nákaza se ale může šířit exponenciálně.


Koronavirus v České republice i v celé Evropě zastavil na tři měsíce téměř celé sportovní dění. Restart fotbalové ligy proběhl v průběhu května, florbalová sezona se nedohrála. Ta nová má začít v srpnu, respektive v září.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události