MotoGP

Bude VC v Brně bez úřadujícího mistra? Márquez musel na operaci

Bude VC v Brně bez úřadujícího mistra? Márquez musel na operaci
Zdroj: Profimedia

Úřadující šampion MotoGP Marc Márquez má pekelnou smůlu. Hned v úvodním závodě ve španělském Jerezu utrpěl zranění, musel se podrobit operaci a vynechá minimálně nejbližší závod.

Seriál MotoGP se dočkal a po koronavirem zaviněné pauze se konečně rozjel kolotoč závodů. Okruh ve španělské Jerezu ale nepřinesl radost domácímu Marcu Márquezovi. 

Úřadující šampion havaroval v rychlosti 150 kilometrů za hodinu, ošklivě se proletěl vzduchem, dal si ránu o asfalt i o motorku a z těžkého pádu si odnesl několik zlomenin. Sedmadvacetiletý závodník musel na operaci.

V barcelonské nemocnici se podrobil operaci, při které mu byla voperována do ramena titanová plotýnka. Nejhorší zprávy se naštěstí nepotvrdily. Radiální nerv vydržel, a tak to odnesla "jen" pažní kost.

Související obsah

Zkušený závodník o nadcházejícím víkendu stoprocentně vynechá Velkou cenu Andalusie, která se pojede na stejném okruhu. Dalším závodem v pořadí je Velká cena České republiky. Pokud vše dobře půjde, mohl by se Márquez vrátit na trať právě v Brně.

Celý program víkendového MotoGP sledujte na stanici Nova Sport 1. První závod startuje v neděli v 10.00, královská třída přijde na řadu ve 13.45.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události