UFC

Procházka promluvil o alkoholu: Kdybych pil, byl bych ještě lepší

Procházka promluvil o alkoholu: Kdybych pil, byl bych ještě lepší
UFC zápasník Jiří "Denisa" Procházka | Zdroj: Profimedia

I Jiří Procházka je jen člověk! Byť většinu času tráví tréninkem, regenerací a s tím spojeným zdravým životním stylem profesionálního atleta i on se někdy napije alkoholu. Zatímco pro většinu sportovců je tekutý démon krok zpět, na českého zápasníka má až opačný účinek.

 Jiří Procházka byl krátce po úspěšné UFC premiéře hostem v internetovém podcastu U Kulatého stolu. S moderátory Patrikem Fialou a Martinem Klesnilem rozebral svůj životní styl včetně životosprávy. A přišla i otázka na konzumaci alkoholu.


 


„Já si možná myslím, že kdybych pil, tak bych byl ještě lepší,“
odpověděl s šibalským úsměvem Procházka. Dále přiznal, že ho trenér za bujaré večírky kárá a jeho výkon prý jde o 15 procent dolů, nicméně sám se prý cítí výborně.
 

„Já mu (trenérovi) říkám, že to není pravda. Já ještě týden potom, co se sundám, cítím, jak to šlape. Můžu jet jakékoliv tréninky, a furt to dávám,“ pokračoval nejlepší český MMA zápasník.

Související obsahKdekoho vydařený večírek skolí, ale Procházka kocoviny nemívá. Místo migrény je nabitý energií a radši než po prášku na bolest hlavy, šáhne po rukavicích.

Já si druhý den vždy užívám. Užívám si tu energii. V alkoholu je hodně cukru a já z toho mám energii na druhý den. Teď už to moc nedělám, protože jsem si řekl, že to pro to tělo není nejlepší. Ale měl jsem ve zvyku druhý den nalítnout a odjet trénink do krve. Říkal jsem si, jak můžu mít takovou sílu a vytrvalost," vyprávěl Procházka.


V zápětí však se smíchem dodal, že se možná jen stal obětí démona alkoholu:Možná jsem byl ještě opilý a přišlo mi to jen v hlavě.“


Dále také prozradil, jaký nápoj mu nejvíce chutná. Žádné sladké koktejly či bublinky, ale čistý destilát. „Jenom vodku. S klukama lijeme jenom vodku. Má svoje kouzlo a drží to agresivního ducha. Je to čistý alkohol,“ prozradil.

Související obsahI přes nevídanou odolnost si oblíbený destilát dopřává jen po vítězném zápasu. Pro Procházku se jedná o výjimečné chvíle s přáteli, které se dějí jen párkrát do roka a pravidelná konzumace pro něj nepředstavuje nic lákavého.


„Dlouhodobě by to určitě neudělalo dobrotu. Jsou na to studie, že alkohol není nic dobrého,“
poznamenal zápasník.
 

Podcast U Kulatého stolu s Jiřím Procházkou (povídaní o alkoholu začíná 16:37):

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události