Hokej

Tragický konec! Dvacetiletý hokejista Buchtela podlehl v boji s rakovinou

Tragická zpráva v pátek po poledni zasáhla českou hokejovou veřejnost. Dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela, na jehož léčbu přispěly desítky sportovců i lidí z široké veřejnosti, prohrál svůj boj o život.

Dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela na začátku června informoval o tom, že důvodem jeho absence na tréninku je bohužel rakovina. "Lékaři mi diagnostikovali zhoubný nádor na srdci. Poslední 2 týdny byly hodně zvláštní pro mě i pro celou rodinu. Jestli se dá život během 2 dnů přehodit vzhůru nohama a úplně od základu zpřeházet priority, tak Vám říkám že to jde," uvedl v mrazivé zpovědi na svém Instagramu.


Mladý obránce, který většinu kariéry odehrál v Chomutově, po šokující diagnóze chtěl bojovat dál. Spolu s rodinou a přítelkyní Annou hledali v zahraničí lékaře, který by jim mohl pomoci.

Související obsahAby si mohli dovolit nákladnou léčbu, vznikl pro mladého hokejistu transparentní účet kam lidé posílali peníze. Mnoho hokejistů dražilo své hokejky a příspívalo se všemožnými způsoby. K 23. 7. 2020 byl stav účtu téměř tři a půl milionu, bohužel ani tyto peníze Ondru nezachránily.

Související obsahO smrti informovala jeho přítelkyně Anička pomocí jeho instagramového profilu. "Nebojte se o něj, povstane na věčnosti. Anička," stálo u fotky s textem "Zemři a povstaň".

Přítelkyně Anička se se svým milým rozloučila také prostřednictvým svého Instagramu. "Navždy v našich srdcích. Miluji Tě," poslala mu slova do hokejového nebe.

Zobrazit pspvek na Instagramu

NAVZDY v nasich Miluju T

Pspvek sdlen mother (@hrbkovaaninka),

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události