Esport

V Czech Hearthstone Masters se hráči utkají o 120 tisíc a postup na MT Montreal

V Czech Hearthstone Masters se hráči utkají o 120 tisíc a postup na MT Montreal
Zdroj: mcrmobil.cz

Se začátkem léta přišla unikátní měsíční série Czech Hearthstone Masters o 120 tisíc korun. Vítěz velkého finále si navíc odnese krom slušné finanční odměny místo na prestižním světovém turnaji Masters Tour Montreal, kde bude celkový prize pool převyšovat částku 12 milionů korun.

V rámci čtyř kvalifikací se stovky hráčů z České republiky a Slovenska pokoušeli kvalifikovat mezi nejlepších šestnáct hráčů. Ti si to o víkendu rozdají ve velkém finále o titul vůbec prvního ročníku této soutěže. 

„Česká republika patří v karetní hře Hearthstone mezi nejlepší státy světa, máme celosvětově uznávané hráče. Výběr ČR se stal mistry světa naposledy v roce 2017. Věříme, že Czech Hearthstone Masters kromě známých jmen přinese také objev nových talentů a pomůže dále posílit význam tuzemské Hearthstone scény,“ uvedl Petr Vodička, zakladatel ESGA.GG, při oznámení celé turnajové série.
 
Mezi hlavní favority bude patřit například nejnovější posila týmu Entropiq, Josef “Jobsad” Smutný. Na celkové vítězství si ale budou dělat zálusk také zástupci silného domácího týmu ECLOT, který ve hře Hearthstone patří rozhodně k absolutní špičce.
 
 
Z tohoto týmu do finále zamíří Jakub "Pardub" Pardubský, Milan "M1lan" Šnajdr a teprve třináctiletý Jan “BlizzconJan” Smutný. Mezi možné výherce se rozhodně řadí také Matyáš “Krajda” Krajíček z týmu Cyber Gaming nebo Benjamin "Benko" Mravec z celku Gifted Gaming. 
 
Překvapivě budou naopak v turnaji chybět například dlouhodobě uznávané přední tváře naší scény: Faeli z týmu Entropiq, Jarla ze zahraniční organizace Nordavind nebo Power z herního týmu CZC.eSuba. Ani jeden z nich se totiž nedokázal dostat skrz kvalifikace, kde vždy zůstali těsně za postupující hranicí.
 
 
 
 
Finálovou fázi celých Czech Hearthstone Masters můžete sledovat od sobotního dopoledne, konkrétně od 10:00 na Twitch.tv kanále esga_gg.
TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Esport

Důležité Události