NHL

Utopie dostává obrysy! Zadina má jít z NHL za tátou, přivede si kamaráda?

Utopie dostává obrysy! Zadina má jít z NHL za tátou, přivede si kamaráda?
Filip Zadina Zdroj: profimedia.cz

Již dříve jsme přinesli výčet českých hráčů, kteří se nedostali do play-off NHL a kteří by tak v úvodu mohli trochu rozvířit extraligové vody. První vlaštovka už pomalu usedá na dráty. Filip Zadina jedná s Třincem, možnost rozehrání se nevyloučil ani šéf Red Wings!

Ne všechny týmy z nejlepší hokejové soutěže světa trénují. Sedmice mančaftů skončila pod čarou a hráči si užívají nebývale dlouhé volno. Není divu, že některé z nich "svrbí prsty", a tak by se rádi rozehráli mimo Ameriku a Kanadu.

Možnost, že by se hráči mohli trochu rozkoukat před prosincovým startem nové sezóny, nevyloučil ani generální manažer Detroitu Steve Yzerman. Jistým problémem zůstávají vysoké pojistky hráčů z ligy lig, ale kluby prý jednají o jejich úpravě. Pokud by se tak stalo, mohl by se evropský hokejový rybníček rozrůst o nejednu pořádnou zámořskou štiku.

Související obsah

Už v článku, který jsme zveřejnili 10. června, jsme jako jednu z variant u Filipa Zadiny uvedli možnost zakotvení v Třinci, kde úspěšně působí jako trenér jeho otec.

Havlíčkobrodský rodák Marek Zadina načne na lavičce Ocelářů už čtvrtou sezónu, coby asistent hrál s týmem dvakrát ve finále, v roce 2019 oslavil titul a i letos to vypadalo na dlouhou jízdu vyřazovací částí.

Pokud by to vyšlo, slezské derby by mělo pořádný říz! Vítkovicím se totiž v průběhu týdne upsal Roman Polák z Dallasu:

Možnost zahrát si pod vlastním otcem v extralize Zadinu láká, podle informací portálu Complete Hockey News by s sebou dvacetiletý rodák z Pardubic měl vzít ještě jednoho kanonýra.

Stejně starý Joe Veleno na premiéru v NHL ještě čeká, štace u Ocelářů by mu mohla dodat sebevědomí. Mimochodem, ve Slezsku už letos rodák z Motréalu byl – s Kanadou vyhrál na přelomu roku juniorský šampionát.

Související obsah

Ve hře jsou samozřejmě i další jména. Kromě Zadiny by se mohl do Čech vydat jeho spoluhráč Filip Hronek, rozehrát by se po dlouhé pauze chtěl určitě i Tomáš Hertl, fanoušci by si jistě rádi udělali čas a vyrazili mrknout třeba na Michaela Frolíka či Vladimíra Sobotku.

Všechny zápasy play-off NHL včetně přípravných duelů pro vás přineseme na stanicích Nova Sport a VOYO.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události