NHL

Hronek za Hradec a Hertl v Liberci? V NHL se nabízí malá výluka!

Hronek za Hradec a Hertl v Liberci? V NHL se nabízí malá výluka!
Zdroj: Profimedia, koláž TN.cz

Koronavirus udělal nejlepší hokejové soutěži světa čáru přes rozpočet. Vydělat na tom mohou týmy v Evropě, kam by mohli zamířit na rozehrání hráči z celků, kterých se nebude týkat play-off.

Před čtrnácti dny oznámilo vedení nejlepší soutěže světa dlouho očekávaný plán, podle nějž se má odehrát play-off, které má začít v polovině letních prázdnin.

Základní část ale nadobro skončila. Pod čarou zůstalo hned sedm týmů, jejichž hráči mají dlouhou dovolenou, a to minimálně do prosince, kdy by měla začít základní část nového ročníku. V praxi to vše znamená, že zatímco zámořská soutěž bude mít na programu druhé kolo play-off, na starém kontinentu již bude začínat nová sezóna. A právě proto, že hned sedmička týmů má volno již od března, se nabízí možnost, že by se hokejisté po dlouhé pauze rozehráli někde jinde.

Související obsah

Kromě Anaheimu hned v šesti ze sedmi celků, jež se nevešly ani do rozšířené vyřazovací části, působí alespoň jeden český hráč, který by v případě, že by NHL podobný scénář jako při výluce dovolila, mohl zavítat domů.

► Buffalo Sabres

Michael Frolík se přestěhoval k Sabres po novém roce z Calgary. Dvaatřicetiletý rodák z Kladna strávil výluku v sezóně 2012/13 v Chomutově, který aktuálně hraje Chance ligu a nepotýká se díky pandemii a dluhům z předchozích let s nejlepší finanční kondicí.

Do stejné soutěže však sestoupil jeho mateřský klub a pro majitele Rytířů Jaromíra Jágra by určitě bylo velmi lákavé, kdyby právě tento borec pomohl Kladnu položit základ pro návrat mezi elitu. V úvahu by mohla přijít i extraliga. Třeba takový Liberec by rád nahradil kanonýra Hudáčka, ve Spartě dělá kapitána jeho spoluhráč z Floridy Michal Řepík a Olomouc táhne další bývalý Panter Rostislav Olesz. 

Zdroj: Profimedia

Vladimír Sobotka stihl letos sehrát jen šestnáct zápasů, poté se zranil a musel na operaci. Návrat ke konci základní části nestihl kvůli pandemii koronaviru. Otázkou je, co bude dál. Odchovanec Třebíče byl sice před předčasným koncem lídrem a dařilo se mu, ale končí mu smlouva a je otázka, zda Sabres budou chtít 32letého hráče podepsat.

 

Ve hře je i případný návrat do Evropy, hovoří se i o KHL, kde už tři roky působil v Omsku. Pokud by o něj NHL ale projevila zájem, mohl by zápasovou praxi dohnat v Česku. Třeba v pražské Slavii, kde se prosadil do extraligy v časech Jaroslava Bednáře a Marka Tomici, kteří se pro letošek do Edenu vrací a pro Sobotku by to mohlo být hodně zajímavé.

Coby rodák z Třebíče by mohl být lákavou akvizicí i pro Libora Zábranského a brněnskou Kometu. Případně by se nabízela ještě varianta švýcarského Lausanne, kam podílově vstoupil pomalu již bývalý agent Petr Svoboda, který by do svého nového působiště rád hráče podobného formátu přivedl.

Zdroj: Profimedia

Dominik Kahun je velmi zajímavým jménem. Stříbro z olympiády vybojoval v Pchjongčchangu v německém nároďáku, narodil se však v Plané na Tachovsku, s hokejem začínal v Mariánských Lázních a do Německa se přestěhoval po rozvodu rodičů. I když spíš připadá v úvahu angažmá v Mnichově, odkud do NHL vystřelil, možná by jej lákalo si pár zápasů střihnout v rodné zemi. Třeba v Plzni či Karlových Varech, které jsou obojí tak napůl cesty od rodného města.

Téměř s jistotou se však dá říci, že do Čech by se rozhodně nevydal Wayne Simmonds, který v roce 2012 v rámci výluky posílil Liberec. Z českých tribun ale slyšel rasistické urážky a velmi rychle také Bílé Tygry opustil.

Související obsah

Detroit Red Wings

Filip Hronek je v pouhých dvaadvaceti letech jedním z nejlepších mladých obránců celé soutěže. Je vysoko i v týmovém bodování a rozhodně by se o něj strhla rvačka, kdyby dostal možnost se rozehrát v Evropě.

Pokud by nezvolil některou ze zahraničních destinací, návrat do extraligy by byl jasný. V rodném Hradci Králové by jej, i na krátký moment, přivítali s otevřenou náručí. Větší gólová podpora od beků by se Mountfieldu určitě šikla. Nebo by se snad vydal do druholigové Nové Paky, kde jeho bratr dělá asistenta trenéra?

 

Filip Zadina je jen o dva roky mladší, je také z východních Čech, avšak z konkurenčních Pardubic. I ty by určitě rády v úvodu ročníku využily mladou krev, která by jim pomohla zvýšit produktivitu. 

Hráč, který letos naprosto parádně naskočil do NHL a stal se jednou z opor na dně se zmítajícího týmu Red Wings, ale může zakotvit klidně v Třinci, kde trénuje jeho otec Marek. Oceláři by jistě dokázali připravit Zadinovi i adekvátní finanční podmínky.

Související obsah

San Jose Sharks

Tomáš Hertl nehraje kvůli zranění již delší dobu, dává se do kupy a nějaký ten mač na rozehřání by se mu určitě hodil. Stejně jako u Sobotky by se nabízela varianta pražské Slavie, kde těsně před odchodem do zámoří, což bylo v roce výluky, hrál právě se Sobotkou či Bednářem a získal ligový bronz. 

Pokud by se v Edenu sešla sestava, ve které by byli mazáci jako Bednář, Tomica či Jan Novák a spolu s nimi třeba Hertl nebo Sobotka, pak by se jistě zvedla nejen úroven hry, ale i průměrná návštěvnost (samozřejmě za předpokladu, že na podzim už budou moci diváci do ochozů). A extraliga? Odpovíme níže.

Zdroj: Profimedia

Radim Šimek je oporou obrany Sharks, kam zamířil po pěti letech působení v áčku Liberce. V případě, že by se chtěl rozehrát v rodné vlasti, pak by zřejmě první námluvy proběhly právě s Bílými Tygry.

A právě přítomnost parťáka z NHL by mohla hrát roli v případném Hertlově extraligovém angažmá. Navíc, do Liberce je to z Prahy hodinku. V úvahu by mohla připadat třeba i Mladá Boleslav a atraktivní jména bude hledat určitě i nový majitel Pardubic.

Související obsah

Los Angeles Kings

Martin Frk opustil Českou republiku na prahu dospělosti. V té době patřil k oporám mládeže Karlových Varů, kde by teď v rámci přípravy a čekání na rozběhnutí nového ročníku NHL mohl posbírat první starty v extralize. Letos toho sice v lize lig tolik nenabruslil, ale když se objevil ve hře, byl produktivní.

Ottawa Senators

Filip Chlapík bojuje o novou smlouvu a místo v kádru Senátorů, takže by rozhodně přišlo vhod, kdyby vedení klubu ukázal na podzim třeba právě v české extralize, že umí být pravým střelcem a tahounem týmu.

Otázkou by však zůstávala destinace. Chlapík je sice odchovacem Slavie, ale dva roky odehrál v mládeži Liberce. Více by dávala logiku Sparta, kde strávil poslední rok před odchodem do zámoří a kde dostal první seniorskou šanci v partnerských Litoměřicích.

Související obsah

► New Jersey Devils

Pavel Zacha se ve své čtvrté sezóně v kádru New Jersey těší výborné pozici, v týmovém bodování byl na páté příčce a ve svých třiadvaceti letech je základním kamenem do budoucna.

I proto by jako jeden z lídrů Ďáblů v nadcházejícím ročníku rád skočil do zápasové vřavy v co nejlepší formě, která se během osmi měsíců půstu těžko udržuje. V případě Zachy by dávaly smysl svě destinace – Liberec, kde poprvé ochutnal extraligu a Kometa Brno, která jej do velkého hokeje přivedla.

Zdroj: Profimedia

Ve vzduchu stále visí otazník, zda vedení NHL povolí hráčům start v jiných ligách. Za mořem by se také mohly postupně rozjet farmářské soutěže, které byly již ukončeny.

Pokud by ale v rámci pandemie koronaviru mělo být v Evropě bezpečněji, pak by zřejmě i činovníci zámořské NHL zvolili variantu, při které by hráči nemuseli cestovat za velkou louži dříve, než na předsezónní kempy.

Související obsah

V úvahu samozřejmě připadají i hráči z týmů, které by vypadly hned v předkole play-off. Tito by tak byli de facto v polovině letní přípravy a mohli by být ještě platní i jinde. Třeba v reprezentaci, která na konci srpna v brněnském Rondu, doufejme, dohraje poslední dílek Euro Hockey Tour.

O novém formátu play-off jsme informovali v reportáži Sportovních novin:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události