šipky

Debutant šampionem! Van den Bergh dopsal pohádku, Andersona smetl

Finále šipkařského turnaje World Matchplay v Milton Keynes přineslo boj mezi Garym Andersonem a Dimitrim van den Berghem, který se stal prvním hráčem, jenž při své premiéře celý major ovládl!

Velké překvapení turnaje jménem Dimitri van den Bergh předvedlo vynikající výkon i v souboji s hráčem, který druhý nejprestižnější podnik v rámci PDC vyhrál v roce 2018.

Úvod zápasu byl oboustranně vyrovnaný, zlom přišel za stavu 8:7 pro belgického šipkaře. Van den Bergh si vzal brejk 13šipkovým legem a od té doby měl navrch. Svého soupeře svou hrou doslova drtil a výrazně zkušenější "Létající Skot" se jen těžko dostával k doublům.

Související obsah

O tom, jakým způsobem jej měl "Tvůrce snů" v hrsti, svědčí i to, že rozhozený Anderson zahrál své první maximum až ve 24. legu. Navíc, mladý Belgičan zvládal skvěle vysoké checkouty. Naposledy prohrával v jedenáctém legu, za nepříznivého stavu ale "chytil velkou rybu" a zavřel 170.

V závěru zápasu byla na Andersonovi vidět obrovská frustrace. Šipky spíš jen zahazoval a jeho za triumfem kráčící soupeř si počínal naprosto suverénně. Van den Bergh proměnil hned první ze tří match dartů a dostál svému jménu – napsal svůj velký sen.

Související obsah

Zisk trofeje pojmenované po Philu Taylorovi je pro belgického šipkaře o to cennější, že se jedná o jeho první vyhraný major. I nadále tak platí, že posledním hráčem, který dokázal van den Bergha porazit, je Karel Sedláček.

Finále World Matchplay:

Gary Anderson – Dimitri van den Bergh 10:18

Počet 180: 1:3
Průměr na tři šipky: 92,81:98:31

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události