šipky

Nádherný boj plný zvratů! Lístek do finále ukradli Anderson a van den Bergh

Nádherný boj plný zvratů! Lístek do finále ukradli Anderson a van den Bergh
Zdroj: Profimedia

Semifinále druhého nejprestižnějšího šipkařského turnaje v rámci PDC zná prvního vítěze. Stal se jím Gary Anderson, který v parádní bitvě přetlačil Michaela Smitha. Druhé místo ve finále vybojovalo překvapení turnaje – Dimitri van der Bergh.

Fanoušci světových šipek si opět přišli na své! Zprvu se zdálo, že zápas mezi "Bully Boyem" a "Létajícím Skotem" bude jasnou záležitostí o devětačtyřicetileté světové osmičky.

Anderson vedl již 8:3. Náskokem se ale nechal lehce ukonejšit, o dvacet let mladší Angličan začal stahovat a povedlo se mu srovnat na 9:9. Jeho zkušenější protivník ale znovu zkoncentroval ruku a opět utekl až o pět legů.

Související obsah

Smith se však vybičoval a šesti výtečnými hrami skóre dokonce otočil. Létající Skot byl v tu chvíli dole i po psychické stránce, ale zvedl se a za stavu 16:16 se šlo do prodloužení, kde uplatnil své větší zkušenosti a soupeři, který za zápas naházel fantastických 14 sto osmdesátek, nedal šanci.

Zdroj: Profimedia

Oba borci ve druhém semifinále začali skvěle. První tři šipky šly do šedesátky a diváci se tak hned dostali do varu. Zprvu měl navrch zkušenější Durrant, který se dostal do náskoku, ale od sedmého legu měl víc van den Bergh,

Belgický šipkař sice nebyl tak přesný v zavírání, ale famózně skóroval. V závěru ale začal trochu ztrácet a když "Duzza" vyrovnal na 13:13 a záhy získal i vedení, byl zralý na ručník. Nakonec v sobě našel ještě dost sil na to, aby v závěru potrestal chyby soupeře a vybojoval famózní finále.

Související obsah

 

Semifinále World Matchplay:

Anderson – Smith 18:16

Durrant – van den Bergh 15:17

FInále World Matchplay můžete živě sledovat v neděli na Nova Sport 2 a VOYO.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události