Esport

Czech HS Masters zná svého mistra. Do Montrealu se probojoval Valdaboy

Czech HS Masters zná svého mistra. Do Montrealu se probojoval Valdaboy
Zdroj: esuba.eu

Czech Hearthstone Masters o víkendu vyvrcholil a česká komunita oblíbené karetní hry Hearthstone tak zná svého prvního zástupce na prestižním světovém turnaji Masters Tour v Montrealu. Ze stovek hráčů nakonec vítězně stanul jediný, a to Valentin “Valdaboy” Ivanov, který předvedl skvělou jízdu ve vyřazovací částí a na jejím konci získal 40 tisíc korun.

V závěrečném turnaji se museli jednotlivci probojovat čtyřčlennou základní skupinou, která se hrála stylem pavouku s dvojitou eliminací. Valdaboy z týmu Absolute Legends si nejdříve poradil se slovenským hráčem majssssterem 3:1, následně ale padl proti Benkovi 1:3. O postupu tak rozhodl až decider zápas, kdy Valda vyhrál proti Arq1tanovi opět 3:1 na partie. 

 

K velkým vítězstvím patří také trochu štěstí, které se Valdovi dostalo ve formě snažšího losu. Jak ve čtvrtfinále proti strangerjsovi, tak i následně v semifinále proti sajmonakovi vyhrál Valdaboy 3:1 a už se těšil na svého soupeře z druhé strany pavouku.

 

 

Související obsah

 

Tím se stal nakonec M1lan z herního týmu ECLOT, který nejdříve porazil vycházející hvězdu Krajdu a následně slovenského matadora Benka. Ve finále se očekávala velká a napínavá bitva, které se ale nakonec bohužel diváci nedočkali.

 

Grandfinále Czech HS Masters totiž šlo jednoznačně ve prospěch Valentina “Valdaboye” Ivanova, který si došel pro pohodlnou výhru 3:0. S M1lanem sice svedl poměrně zajímavé partie, ale díky zvoleným kartám a správné taktice si nakonec došel pro suverénní vítězství.

 

 

Na Masters Tour Montreal se mohou formou kvalifikací a bojů v online žebříčku probojovat i další čeští a slovenští gameři. Na poslední zastávce MT ve švédském Jönköpingu měli tuzemští fandové možnost podporovat hned 13 tváří z domácí scény. Turnaj v Montrealu se odehraje od 11. do 14. září. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Esport

Důležité Události