Esport

Základní část Hitpoint Masters je u konce. CZC.eSuba skončila bez prohry

Základní část Hitpoint Masters je u konce. CZC.eSuba skončila bez prohry
Zdroj: esuba.eu

Ligová část Hitpoint Masters v neděli vyvrcholila a hráči oblíbené taktické hry League of Legends tak znají seznam postupujících do play-off. Hodně se bude probírat výkon CZC.eSuby, která odehrála čtrnáct zápasů s bilancí 14:0 a ve vyřazovací části má tedy velkou šanci dosáhnout jubilejního desátého titulu v lize.

Závěrečné kolo Hitpoint Masters odstartovalo soubojem Gunrunners a Sampi. V tomto utkání se diváci dočkali jednoznačné dominance ze strany favoritů a Sampi si tak došli pro devátou výhru v letní sezoně. Utkání trvalo pouhých 26 minut a reprezentanti týmu Sampi, který patří fotbalistu Jakubovi Janktovi, soupeře k téměř ničemu nepustili.

 

Druhým zápasem byl předposlední zápas CZC.eSuby, která si došla pro jednoznačné vítězství nad Team Brute. Brute s novým junglerem Saverem sice chvílemi vypadali nebezpečně, ale díky zkušenostem a skvělým individuálním výkonům eSuba nenechala nic náhodě a hru ukončila po 24 minutách. Výborně se předvedl Adam “Random” Grepl, který v týmu hraje na středové lince a po této výhře si připsal již šesté ocenění muže zápasu v této sezoně.

 

Související obsah

Důležitým duelem v boji o 2. místo byl souboj SINNERS a Cyber Gaming. Tým SINNERS v jeho první sezóně zastupuje zkušená sestava, která chytá skvělou formu a potvrdila to i proti Cyber Gaming. Jarní vicemistři v zápase tápali a i když se snažili hrát agresivně, většinou je měli SINNERS jasně přečtené a jednoduše si došli pro cenné vítězství.

 

Cyber Gaming bez dlouhých odkladů následně nastoupili proti Vikingekrig Esports. Tentokrát početná fanouškovská základna CG pookřála, jelikož její tým hrál takticky daleko lépe a vikingové na jejich pohyb nenacházeli odpověd. I přesto, že v situacích jeden na jednoho či dva na dva byly síly vyrovnané, díky dobrému pohybu po mapě si kyborgové došli ve svém posledním zápase pro osmou výhru v ligové části.

 

Související obsah

Pátý duel spolu tvořily celky CZC.eSuba a SINNERS. Druhý jmenovaný tým potřeboval vyhrát, aby si zajistil druhé místo, které znamená nasazení přímo do semifinále. SINNERS nevypadali v prvních 25 minutách vůbec zle a se soupeři dokázali držet krok. V pozdějších částech zápasu ale modrá krev ukázala svou taktickou vyspělost a nakonec si došla pro poměrně pohodlnou výhru ve 32. minutě. Skvěle zapůsobil střelec Nguyên “Hiro” Đại Hải, který si právem vysloužil cenu MVP.

 

V následujícím utkání šli Inside Games zabojovat o poslední naději na play-off proti Sampi, kteří si naopak chtěli zajistit druhé místo v lize, které se jim nabídlo díky prohře SINNERS. Sampi dle předpokladů dominovali po celé mapě a i přes několik hektických šarvátek nakonec Jiří “Sawyor” Libanský a spol. dokázali vyhrát v čase 30:33.

 

Související obsah

Předposlední duel znamenal poslední šanci na postup do play-off pro tým Gunrunners. Pokud by Gunrunners vyhráli, dotáhli by týmy Vikingekrig a Brute, které se měly utkat až v závěrečném zápasu dne. Inside Games sice už neměli proč hrát, ale možná i proto podali výborný agresivní výkon a Gunrunners překvapivě dokázali porazit. Sen nováčků z Gunrunners se tak rozplynul a v posledním utkání ligové části se už mělo hrát jen o seeding do vyřazovací fáze.

 

Brute se proti Vikingekrig utkali o páté místo a hra byla dlouhou dobu poměrně vyrovnaná. Postupně se ale do výhody dostával David “Haklbery” Hakl, který svého konkurenta postupně zašlapal do země a výrazně svému týmu pomohl v pozdějších minutách, když šlo do tuhého. Haklbery skončil zápas s bilancí pěti killů a sedmi asistencí a doslova dotáhnul Vikingekrig k 5. místu.

 

Play-off začne již příští víkend, kdy se utkají SINNERS proti Brute a následně Cyber Gaming proti Vikingekrig Esports. V neděli 2. srpna by se mělo opět začínat ve 14:30 a bude se hrát na tři vítězné mapy.

 
TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události