UFC

Anderson náhle omdlel! Důvodem bylo skryté zranění z drtivé porážky

Anderson náhle omdlel! Důvodem bylo skryté zranění z drtivé porážky
Corey Andersona dohnala zranění utrpěná v zápase s Blachowiczem | Zdroj: koláž tn.cz / profimedia / Instagram Corey Anderson

UFC zápasník Corey Anderson ukázal děsivé zranění, které utrpěl kvůli následkům drtivého knokautu v únoru 2020. Pár dní po zápase náhle omdlel, musel být hospitalizovaný a hrozil mu konec kariéry. Naštěstí zdravotní komplikace překonal a své zkušenosti využil k předání životní rady mladým zápasníkům.

Anderson stál v kleci naposledy 15. února, kdy jej v prvním kole nekompromisně ukončil polský ranař Jan Blachowicz. Následně se po zápasníkovi slehla zem a nyní vysvětlil proč.
„Po mém posledním zápase, jsem 21. února během procházky zkolaboval a hlavu si roztřískal o zem. Byl jsem hospitalizovaný pět dní, během kterých jsem podstoupil sérii vyšetření,“ popsal Anderson příčinu děsivého zranění na Instagramu.
 

Většina doktorů se shodla, že jeho kolaps byl způsoben následky otřesu mozku a nedostatkem hydratace. Objevil se však i jeden názor, který za příčinu považoval selhání zápasníkova srdce.
 

„Jeden doktor mi řekl, že se moje srdce zastavilo. Prý by se to klidně mohlo stát znovu a třeba během zápasu. Na základě jeho názoru jsem podstoupil další vyšetření se srdečními specialisty. Od té chvíle se moje kariéra úplně zastavila, ale v pondělí (27. července) jsem dostal poslední výsledky,“ stojí v příspěvku dále.

Zobrazit pspvek na Instagramu

Its been a long road back.. BUT never the less we are back! . . . . Feb 21st following my last fight I blacked out and collapsed smashing my face on a gravel road after scouting some land for hrs. Ended up in the ER for 5 days running numerous of test and blood work to figure out what happened. I seen a long list of different doctors, all but one said it was do to major concussion and lack of water and food after hiking through the woods for hrs. 1 doctor would tell me it was my heart... that my heart had stopped beating and it could happen again but next time in a fight!! Instantly my wifes face change and my emotions as well. I become angry with doctors bc i was scared internally. I would take many trips to NYU hospital meeting several different specialist during many more test and undergoing 2 very painful outpatient heart procedures to find more evidence to go along with that ONE doctors notes He had put a complete halt to my career as a fighter until it was clear my heart was safe to compete. And as of last monday night, I left hospital for the final time after my last procedure, with clearance note in hand, and the doctor telling me "Congrats Mr. Anderson, I can let you go back to beating people up!" . . . After my fight the commission/medics failed to do the proper after fight check up and I went back to living life as normal. And I paid a hefty price!! This whirlwind 5 months have put ALOT of things into perspective and as a veteran fighter who in the past has just fought with reckless abandoned with no care for rest and mental health long as I can keep fighting. I advise you other fighters to look after your health if you took some big shots to your head in a fight or practice, take the proper time to recover. It took me having my son sitting there looking at me in a hospital bed to realize there is real life after fighting and I want to be here to enjoy it. Fight smart, train smart, but recover and rest SMARTER!! Use your head while you still have the brains to do so. . Huge thank you to @taylorrpricee of the @ufc who was always on top of getting everything going EVERY STEP OF THE WAY! As well as @aliabdelaziz000 and Hunter Campbell #motivationmonday

Pspvek sdlen Corey 'Overtime' Anderson (@coreya_mma),

Po dlouhé rekonvalescenci je Anderson opět způsobilý k zápasení. Doktor mu povolení k návratu do klece udělil se slovy: „Gratuluji vám pane Andersone, opět vás mohu nechat mlátit lidi.“

Stabilní zdravotní stav a návrat k tréninku je dobrá zpráva i pro českého zápasníka Jiřího Procházku. Ten po úspěšné UFC premiéře naznačil, že by se se zkušeným wrestlerem rád v kleci střetl, aby prověřil své dovednosti.

Související obsahAnderson si během posledních pěti měsíců uvědomil, že jeho MMA kariéra nepotrvá věčně a musí myslet i na život po zápasení. Z nepříjemné život ohrožující zkušenosti se poučil a mladým zápasníkům udělil cennou radu.


„Pokud inkasujete tvrdé údery do hlavy, vezměte si dostatečný čas na odpočinek. Bojujte chytře, trénujte chytře, ale odpočívejte ještě chytřeji,“
napsal 30letý zápasník.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události