Fotbal

V Srbsku mají jasno! Kanga se stěhuje z Letné do Crvené Zvezdy

V Srbsku mají jasno! Kanga se stěhuje z Letné do Crvené Zvezdy
Zdroj: Profimedia

Přestupová sága okolo sparťanského záložníka Guélora Kangy je možná u konce. Podle srbských médií se Gaboňan definitivně vrací do Bělehradu, kde bude opět hájit dres Crvené zvezdy. Ta mu navíc nabídla exkluzivní podmínky. Naopak na Spartě pro něj stále leží smlouva, ke které se však ještě nevyjádřil.

29letý špílmachr patřil mezi stěžejní opory Sparty Praha a zejména v letošní sezoně se stal miláčkem letenských tribun. Nicméně nyní to vypadá, že se cesty Sparty a Kangy po dvou letech rozejdou.

Podle srbských médií má totiž Kanga namířeno tam, odkud ho Sparta v roce 2018 kupovala, tedy do bělehradské Crvené zvezdy. Podle serveru b92.net si má gabonský záložník vydělat 500 tisíc eur ročně (přes 13 milionů Kč). Další peníze pak dostane za případný postup do Ligy mistrů a vítězství v srbské lize.

Související obsah


Podle tamních médií tak Guélor Kanga odmítl další působení ve Spartě i přestup do tureckého Trabzonsporu a míří zpátky do Bělehradu, kde si to údajně moc oblíbil. V Crvené zvezde by měl podepsat tříletou smlouvu.

Naopak na Letné na něj smlouva údajně stále čeká. Jde o finální nabídku Sparty, poté co předchozí kontrakt Kanga podepsat odmítl. V živém instagramovém vysílání se spoluhráčem Srdjanem Plavšičem pak prozradil, že se mu nelíbí délka smlouvy, která byla pouze na rok s následnou opcí. Gaboňan chtěl přímo dvouletou smlouvu.

Související obsah

Guélor Kanga měl v pondělí dorazit do Prahy, s týmem však netrénuje. Na Letné si měl pouze vyzvednout ceny od fanoušků. V letošní odehrané sezoně dokázal nastřílet 12 branek a stal se tak druhým nejlepším střelcem Sparty. Více branek však ve sparťanském dresu asi už nevstřelí.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události