Fotbal

Sparta zvýšila na obrátkách, na Letnou mají zamířit dva reprezentanti

Sparta zvýšila na obrátkách, na Letnou mají zamířit dva reprezentanti

Fotbalová Sparta měla na přestupovém poli poměrně pomalý start, nyní však před začátkem herního soustředění mohutně zbrojí. Po udržení klíčového stopera Dávida Hancka a příchodu obránce Ondřeje Čelůstky líčí na další dva reprezentanty Ladislava Krejčího a Davida Pavelku.

Koronavirus výrazně zkrátil pauzu před začátkem další fotbalové sezony, a tak je na přestupovém poli nyní pořádně živo. Řeší se tradičně posilování pražských „S“.

Slavia dokázala přivést hned zkraje čtveřici fotbalistů Liberce, včetně Tomáše Malinského, o kterého už předtím měla zájem i Sparta, nyní to zase vypadá, že sešívaní dokážou vyhrát přetahovanou o talentovaného záložníka Karviné Ondřeje Lingra, jenž měl původně putovat do ostravského Baníku. Do Slavie by mohla zamířit i  staronová posila Miroslav Stoch ze Soluně, jeho přestup však hatí jeho pozitivní test na koronavirus.

Související obsah

Naopak Sparta v prvních přestupových dnes až podezřele mlčela. Jedinou posilou byl tak akorát nový klubový autobus. Letenští fanoušci tak začali být výrazně nervózní, což ještě okořenil odchod klíčového záložníka Guélora Kangy, jenž dal přednost přestupu do srbské Crvené zvezdy nad podepsáním nové smlouvy ve Spartě.

Související obsah

V posledních dnech však i Sparta začala přidávat na obrátkách a na Letnou se tak možná budou stěhovat zajímavá jména. První úspěch zaznamenal třetí tým Fortuna ligy udržením slovenského stopera Dávida Hancka, jenž na jaře stál za vzestupem Sparty.

Námluvy s italskou Fiorentinou, která hráče vlastní, nakonec dopadly dobře a Hancko si tak v rudém dresu zahraje i další rok. Kromě domluveného hostování má navíc Sparta šanci případně fotbalistu koupit za výrazně sníženou opci (z původních 160 milionů na poměrně přijatelných 80 milionů korun).

Minulý týden navíc na Letné podepsal smlouvu český reprezentační obránce Ondřej Čelůstka, který přišel z Antalyasporu jako volný hráč a Spartě se upsal do roku 2023.

Související obsah

Nyní navíc Letenští plánují další zvučný transfer. Hodně blízko do Sparty má totiž jejich bývalý hráč Ladislav Krejčí.

28letý záložník trávil poslední čtyři roky v italské Boloni, nedokázal se však naplno prosadit do základní sestavy. Podle informací deníku Sport má tak český reprezentant před sebou už jenom zdravotní prohlídku, pak by mohl už v úterý se Spartou odjet na soustředění do Rakouska.

Související obsah

Na Letné se výrazně mluví také o angažování dalšího reprezentanta Davida Pavelky z turecké Kasimpasy. 29letý odchovanec Sparty se po angažmá na Slovácku a v Liberci stěhoval v roce 2016 do Turecka. Ani on toho však v poslední sezoně příliš neodehrál, za což však významnou měrou může zranění kolene. Předtím naopak patřil mezi klíčové hráče týmu, jenž skončil v Superlize na 10. místě.

Související obsah

Pokud oba přestupy skutečně klapnou, získá Sparta svoji pátou a šestou posilu. Už předtím se jí povedlo přivést slovenského gólmana Dominika Holce a bulharského záložníka Minčeva. Obranu navíc vystužilo už zmíněné duo Hancko - Čelůstka.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události