UFC

Znásilnění a šikanu překonala vírou v boha! Co bude s UFC kráskou dál?

Znásilnění a šikanu překonala vírou v boha! Co bude s UFC kráskou dál?
Bývalá UFC zápasnice Paige VanZant Zdroj: koláž tn.cz / Instagram Paige VanZant

Paige VanZantová toho za svým úsměvem skrývá opravdu mnoho. Profesionální MMA kariéře předcházelo strastiplné dospívání, které bylo poznamenáno sexuálním zneužitím a šikanou. Krásná bojovnice však nástrahy překonala a díky víře v boha je využila k dosažení svých cílů.

Již dříve Paige popsala hrůznou zkušenost ve své autobiografii Rise: Surviving the Fight of My Life. Ve věku 14 let se stala obětí znásilnění, když ji skupina spolužáků opila na středoškolském večírku.Následovaly roky ponižování a šikany. Dnes VanZantová si musela změnit příjmení Slettonová, které vynalézavý spolužáci přetvářeli na Slutton (přesmyčka k anglickému slovíčku „slut“ – lehká děva).
 

26letá zápasnice se k incidentu znovu vrátila v upoutávce na podcast JesusCalling, ve kterém mluví o své cestě a víře v boha. „V mládí jsem čelila šikaně, která mi vzala veškeré sebevědomí. Díky zápasení jsme si uvědomila, že s boží pomocí mohu negativní zkušenost využít a posunout se dál," napsala Paige k příspěvku.

Související obsah

Útočiště během těžkého dospívání nalezla v tělocvičně. Díky bojovým sportům si uvědomila, že s boží pomocí může negativní zkušenost využít k dosažení svých cílů a vydala se na cestu za dobitím oktagonu.


„V každém zápase, ať už v kleci nebo mimo ni, vím, že někdo bojuje po mém boku a ten někdo je bůh,“
říká Paige v podcastu.

Zobrazit pspvek na Instagramu

For HIM.

Pspvek sdlen Paige VanZant (@paigevanzant),V osmnácti letech započala profesionální MMA kariéru a o dva roky později debutovala v UFC. V prestižní organizaci absolvovala 9 zápasů s bilancí 5-4. Během své kariéry přitáhla velkou pozornost nejen svými výkony, ale i účinkováním v televizní taneční soutěž či modelingem.

Související obsahPo osmi letech se rozhodla ukončit působení v UFC. Po prohře s Amandou Ribasovou zkouší štěstí na otevřeném trhu a o nabídky údajně nemá nouze. Očekávalo se, že spojí své jméno s konkurenční organizací BELLATOR, kde ve střední váze bojuje její manžel Austin Vanderford.

Související obsahNedávno se však objevily zprávy, že Paige jedná s organizací BKFC, která pořádá zápasy bez rukavic. Až čas ukáže, kam povede cesta krásné zápasnice, nicméně už nyní svým příběhem mnohé inspiruje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události