Cyklistika

Dva finiše, dva pády: Cyklistika řeší, kdo může za horor Jakobsena

Dva finiše, dva pády: Cyklistika řeší, kdo může za horor Jakobsena
Zdroj: Twitter

Děsivý dojezd středeční etapy závodu Okolo Polska, po kterém stále bojuje o život nizozemský cyklista Fabio Jakobsen, se dostal na stůl prokuratury. Probíhá vyšetřování a vyslechnuto už bylo několik svědků. Jde o to, kdo je za incident zodpovědný.

 Bezprostředně po dojezdu etapy byl za viníka hororového pádu označen spurtér Dylan Groenewegen, který Jakobsena nepustil před sebe hodně ostrým manévrem.


A i když například bývalý cyklistický sudí Miroslav Janout mluvil o porušení pravidel zejména v tom pohledu, že Groenewegen nejel ve svém koridoru, který si vybral 150 metrů před cílem, jiné cyklistické veličiny se viníka pádu zastávají. Ján Svorada třeba poznamenal, že pád byl chyba obou jezdců.


Co se ale po Groenewegenově omluvě řeší více, jsou bezpečnostní opatření. Podobný pád ve finiši se stal třeba před třemi lety při dojezdu Tour de France, a Peter Sagan ho po loktu směrem k Marku Cavendishovi odnesl diskvalifikací.

Související obsah


Zatímco bariéry na TdF vydržely, v závodě Okolo Polska se plůtky sesypaly jak balíček karet. „UCI musí reagovat. Nežijeme v osmdesátých letech, současné bezpečnostní prvky jsou nedostatečné."

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události