Hokej

Oficiálně potvrzeno! Zadina míří za otcem, stane se z něj dočasný Ocelář

Oficiálně potvrzeno! Zadina míří za otcem, stane se z něj dočasný Ocelář
Filip Zadina Zdroj: Profimedia

Zprvu se to zdálo jako utopie a zbožné přání, ale nyní je vše oficiální. Filip Zadina začne nový ročník v extraligovém Třinci, kde působí v roli asistenta jeho otec Marek. Klub informaci potvrdil na svém webu.

Sezóna NHL začne nejdříve v prosinci a Zadinův Detroit je od března mimo hru. Není tedy divu, že jej zlákala možnost zahrát si pod vlastním otcem v české extralize.

Přesun do Třince výrazně usnadnil sám hráč, který ze svého zaplatí část své vysoké pojistky, kterou má v rámci smlouvy v NHL. "Filip se nabídl, že se na té finanční zátěži bude sám podílet. Je to ohromné gesto, kterého si vážíme a ukazuje to, jak moc stojí o to si v Třinci zahrát,“ ocenil sportovní manažer Třince Jan Peterek.

Související obsah

Zadina bude v Třinci do poloviny listopadu, poté se vydá na přípravné kempy před novou sezónou zámořské ligy. "Pro mě to bylo jednoduché rozhodování. Třinec patří v Česku ke špičce. Myslím, že právě tady jsou ty nejlepší podmínky pro hokej v Česku,“ prozradil klubovému webu hokejista, který letos skvěle naskočil do ligy lig.

Dalším faktorem, který přispěl k jeho rozhodnutí přestoupit k Ocelářům, je, že v pozici hlavního kouče působí Václav Varaďa, jenž jej vedl v mládežnických reprezentacích.

Související obsah

Zadinův případ by mohl být precedentem i pro další hráče, kteří jsou od března bez hokeje a rádi by se ještě před znovu rozběhnutím NHL trochu protáhli v našich soutěžích.

V souvislosti se Zadinovým příchodem se hovořilo i o mladém obránci Joe Velenovi. K němu ale klub nepodal žádné informace.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události