MotoGP

MotoGP v Brně! Bez lidí a také bez problémů, až na koronavirus

Na brněnském Masarykově okruhu skončila Velká cena České republiky silničních motorek. Poprvé bez lidí a téměř bez problémů. Navzdory přísným bezpečnostním opatřením se ale přímo na okruhu objevila nákaza koronavirem.

Strach z koronaviru odsoudil 200 tisíc fandů motocyklového sportu k tomu, aby zůstali doma a kraj i město zaplatili 26 milionů za závod duchů. Přesto se nemoc na okruhu objevila. Nakažený je jeden z členů týmu pořadatelské společnosti Dorna


"Po pozitivním výsledku, který dorazil brzy v sobotu, byla osoba okamžitě informována a izolována ve svém hotelu. Neměla žádné příznaky,"
stojí v prohlášení společnosti Dorna.


I kontrolní test byl pozitivní. Všichni lidé, kteří s nakaženým přišli do styku jsou proto také v izolaci. Jde ale zřejmě o největší komplikaci letošního ročníku.

Související obsah

"V uplynulých letech jsme vyjížděli i k několika desítkám případů za víkend. Souviselo to například s úžehy, nadměrném požití návykových látek nebo s různými potyčkami a šarvátkámi," vyjmenovává mluvčí jihomoravské záchranné služby Michaela Bothová.

 

Letos záchranáři ošetřovali převážně jen lehká zranění několika jezdců. Hrstka skalních fanoušků, která sledovala závod v lesíku u trati nedělala problémy ani policii.

Související obsah

Běžně přitom policejní hlídky kontrolovaly tisíce aut na odstavných parkovištích, řešily krádeže, ztracené věci i lidi a rvačky v kempech.

Zatímco v minulých letech dělaly hlídky dopravních policistů všechno proto, aby i přes nápor fanoušků zachovaly průjezdnou dálnici D1, letos ji záměrně uzavřely a počíhaly si na auto, které převáželo elektrokola ukradená v Praze

Související obsah


"Podle informace z gps modulu jsme měli zaměřen pohyb a přibližný výskyt vozidla, ve kterém ta kola měla být," oznámil mluvčí Policie ČR Pavel Šváb.

 

V jednom z kontrolovaných aut pak policie ukradená kola za 140 tisíc skutečna objevila. Cizince, kteří v autě cestovali, zadržela a kriminalisté teď prošetřují jejich role v případu.

Věra Müllerová, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události