Fotbal

Plzeň zná soupeře pro předkolo Ligy mistrů! Los jí určil holandský Alkmaar

Všichni fanoušci fotbalové Plzně upíraly zraky ke dvanácté hodině. Ve švýcarském Nyonu se totiž rozhodlo o tom, že Viktoria dostane ve druhém předkole Ligy mistrů za soupeře Alkmaar. Hrát bude 25. nebo 26. srpna v Nizozemsku.

Český vicemistr vstoupí do evropských pohárů ve druhém předkole. V osudí mohly Plzeňským připadnout tři týmy – nizozemský AZ Alkmaar, chorvatská Lokomotiva Záhřeb a řecký PAOK Soluň. Všechny celky skončily stejně jako Viktoriáni ve své soutěži těsně za šampionem.

Los v Nyonu nakonec přiřkl ekipě kolem Adriána Guly první jmenovaný. Alkmaar skončil v nedohrané sezóně Eredivise na druhém místě za Ajaxem jen o skóre a místo přímého postupu do skupinové fáze musí bojovat v předkole.

Pro Plzeň se jedná o velmi těžkého soupeře, navíc bez možnosti odvety na vlastním stadionu. Na výkonech AZ by se ale mohla promítnout hodně dlouhá pauza. Ligový zápas hrál naposledy 7. března a nizozemská nejvyšší soutěž znovu startuje až v polovině září.

Související obsah

Oproti předcházejícím létům je kvalifikační pavouk výrazně obměněn a místo dvou zápasů se bude hrát jen na jeden. O tom, kdo má výhodu domácího prostředí, rozhodl také los.

Plzeňští si v případě vítězství a postupu do třetího předkola zajístí alespoň místo v Evropské lize. V případě postupu do posledního předkola už by na Viktoriány čekalo tradiční dvouzápasové měření.

Související obsah

Vylosován byl také tým bývalého dlouholetého trenéra Plzně Pavla Vrby. Bulharský Ludogorec v případě vítězství v prvním předkole nad Podgoricou narazí na dánský Midtjylland.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události