Fotbal

Viktorka vs. Raiolovy zázračné děti! Tři hráči jsou dražší než celá Plzeň

Viktorka vs. Raiolovy zázračné děti! Tři hráči jsou dražší než celá Plzeň
Zdroj: Profimedia

Viktorii Plzeň byl v losu předkola Ligy mistrů přidělen AZ Alkmaar. Druhý tým nizozemské ligy bude silným soupeřem, je totiž plný talentovaných mladíků. Jen agent Mino Raiola má v Alkmaaru čtyři svěřence a jejich celková hodnota je takřka dvojnásobná oproti kompletnímu kádru Plzně.

Plzeň dostala pro předkolo Ligy mistrů asi nejsilnějšího možného soupeře. AZ Alkmaar patří dlouhodobě mezi nejlepší týmy nizozemské ligy a jeho hráči jsou na přestupovém trhu ceněni mnohonásobně výše.


Jen agent Mino Raiola má v týmu hned čtyři svěřence. Obránce Chatzidiakos má podle webu transfermarkt.com hodnotu 1 milion eur a další tři jsou na tom ještě o poznání lépe. Dvacetiletý obránce Owen Wijndal má odhadovanou hodnotu 11 milionů eur. Devatenáctiletý Myron Boadu a jednadvacetiletý Calvin Stengs, oba ofenzivní hráči, mají hodnotu shodně 18 milionů eur.Tři nejdražší Raiolovi hráči Alkmaaru tedy mají hodnotu 47 milionů eur, což je takřka dvojnásobek ceny, na kterou jsou odhadováni všichni hráči Plzně dohromady. Součet cen všech hráčů Viktorie je odhadován na 26 milionů eur. Nejdražšími hráči jsou Jakub Brabec a Lukáš Kalvach s hodnotou dva a půl milionu eur.

Související obsahCelková hodnota Alkmaaru 118 milionů eur Plzeň jasně převyšuje, takže je jasné, že Viktoriáni to nebudou mít vůbec snadné. Ve prospěch Západočechů hraje alespoň fakt, že Alkmaar hrál soutěžní zápas naposledy sedmého března. Eredivisie se totiž kvůli koronaviru předčasně ukončila, takže Alkmaar posledních devět zápasů nedohrál.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události