Tenis

Halepová se protrápila do druhého kola, dál jde i Krejčíková a Plíšková

Halepová se protrápila do druhého kola, dál jde i Krejčíková a Plíšková
Zdroj: Profimedia

Největší hvězda pražského tenisového turnaje Simona Halepová se na postup do druhého kola pořádně nadřela. Proti Slovince Hercogové začala předsvědčivě, ale vítězství nakonec získala až v tiebreaku rozhodující sady. Do druhého kola postoupila také Barbora Krejčíková a Kristýna Plíšková, která si poradila s Lindou Fruhvirtovou.

Simona Halepová je jakožto světová dvojka největší hvězdou na nově zařazeném turnaji do okruhu WTA Prague Open. Ale už na pouhý postup do druhého kola se pořádně nadřela, Polona Hercogová jí byla velmi zdatnou soupeřkou.


Začátek zápasu byl naprosto v režii Halepové. Rumunka za 35 minut ovládla první set v poměru 6:1 a zdálo se, že si jde pro hladké vítězství, jenže Hercogová nedala světové dvojce nic zadarmo.


V druhé sadě Hercogová trápila Halepovou vysokými míči do bekhendu a povedenými dropshoty a nečekaně si došla pro vítězství v sadě taktéž v poměru 6:1. Rozhodnout tedy musel třetí set.

Související obsahV něm byla hra velmi vyrovnaná. Rumunka si dvakrát vybojovala výhodu brejku, ale následně vždy své podání ztratila. Halepová měla již šest mečbolů, ale Slovinka je pokaždé odvrátila a dostala zápas do tiebreaku. V něm se lépe dařilo světové dvojce, která o 44 pozic níže postavenou hráčku porazila 7:3, když svůj sedmý mečbol v zápase konečně dokázala využít.


V druhém kole se Halepová utká s Barborou Krejčíkovou. Ta porazila jinou Rumunku Patricii Marii Tigovou. Krejčíková rychle vedla 4:0 a i když poté jednou ztratila servis, ukončila první sadu čistou hrou a zvítězila v ní 6:4. Druhý set nabídl vyrovnanější gemy. Díky čtyřem uzmutým servisům své soupeřky Krejčíková vyhrála přesvědčivě 6:3 a v druhém kole narazí na nejtěžší možnou soupeřku.

Související obsahV souboji dvou Češek, který se rozehrál už v pondělí, ale byl přerušen deštěm, zvítězila Kristýna Plíšková. Patnáctiletou Lindu Fruhvirtovou porazila 6:2 a 7:5 a v druhém kole si zahraje s druhou nasazenou Petrou Martičovou.


Barbora Strýcová ztratila perfektně rozehraný zápas se Španělkou Sorribesovou Tormovou. V první sadě Češka vedla už 5:0, ale stejně v setu nakonec v tiebreaku prohrála. Druhý set pak už byl jasně v režii španělské hráčky, která ji vyhrála 6:1.

Výsledky úterních zápasů Prague Open:

Petra Martičová - Varvara Gračevová 7:6(2), 6:3

Elise Mertensová - Jasmine Paoliniová 7:5, 4:6, 6:3

Ïrina Beguová - Anastasija Sevastovová 6:2, 6:2

Arantxa Rusová - Anastasija Pavljučenkovová 7:5, 6:2

Kristýna Plíšková - Linda Fruhvirtová 6:2, 7:5

Barbora Krejčíková - Patricia Maria Tigová 6:4, 6:3

Lesia Tsurenková - Jekatěrina Alexandrovová 6:2, 6:4

Simona Halepová - Polona Hercogová 6:1, 1:6, 7:6(3)

Camila Giorgiová - Marta Kosťuková 4:6, 6:2, 7:6(4)

Magdalena Frechová - Elena Gabriela Ruseová 7:6(8), 6:3

Sara Sorribesová Tormová - Barbora Strýcová 7:6(3) 6:1

Ana Bogdanová - Storm Sandersová 6:1, 6:1

Leonie Kungová - Aliona Bolsovová Zadoinová 6:4, 6:3

Tamara Zidanšeková - Kateřina Siniaková 6:3, 3:6 přerušeno

Laura Siegemundová - Mayar Sherif Ahmed Abdulazizová 4:6, 4:0 přerušeno

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události