UFC

UFC kráska má novou smlouvu! Zápasit bude bez rukavic

UFC kráska má novou smlouvu! Zápasit bude bez rukavic
Paige VanZant podepsala smlouvu s BKFC Zdroj: koláž tn.cz / Instagram Paige VanZant

Paige VanZantová po šestiletém působení v UFC změnila působiště. Klec vyměnila za boxerský ring a bezprsté rukavice za bandáže. Budoucí kariéru totiž spojila s organizací Bare Knuckle Fighting Championship, která pořádá boxerské zápasy bez rukavic.

26letá zápasnice, která má za sebou zkušenosti s modelingem i vystupováním v televizi, hodlá novou kariérou ukázat, že není jen hezká tvářička. Po ukončení angažmá v UFC měla na stole nabídku od konkurenční MMA organizace Bellator, ale nakonec se rozhodla pro brutálnější variantu.
„Cítím, že v MMA mám nálepku jen hezké tvářičky. Chci lidem dokázat, že takto se já nevidím. V tomto sportu (box bez rukavic) je snad nejvyšší riziko na otevřené rány, ale jizva na obličeji je něco, co mě rozhodně netrápí,“ vysvětlovala VanZantová své rozhodnutí pro ESPN.

Související obsahBare knuckle boxing neboli box bez rukavic, je postojový souboj, kdy ruce zápasníků chrání pouze tenká bandáž. Bojují se dvouminutová kola a jsou zakázány kopy, kolena a údery loktem. BKFC, se kterou Paige spojila svou kariéru, je první americká organizace, která od roku 1889 dostala licenci na pořádání těchto zápasů. Jejich souboje probíhají v atypickém kulatém ringu.
 

VIDEO: Výběr nejlepších knokautů v BKFC:


Šéf BKFC Ande Feldman si od půvadné posily slibuje přitáhnutí nových fanoušků. Paige se těší velké oblibě na sociálních sítích a Feldman její vliv hodlá využít k promování svých zápasů. Zápasnice podle dostupných informací podepsala smlouvu na čtyři zápasy, za které si odnese přes milion dolarů.

Paige zápasila v UFC od roku 2014. Absolvovala v ní 9 zápasů s konečnou bilancí 5-4 (celkový MMA rekord 8-5). V kleci se naposledy představila 12. července 2020 na UFC 251, kde v prvním kole odklepala Amandě Ribasové páku na ruku.

Související obsah

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události