Tenis

Djokovič zkusí navázat na parádní sezonu, na US Open pojede!

Novak Djokovič si toho v době koronavirové pandemie protrpěl dost. Nemoc přerušila jeho sezonu bez porážky, přišel o možnost letos překonat Federera v počtu týdnů na vrcholu žebříčku ATP, uspořádal exhibiční turnaje Adria Tour, za které schytal ostrou kritiku a nakonec sám onemocněl koronavirem. Nyní se chystá na lepší časy, oznámil svou účast na US Open.

Srbská světová tenisová jednička měla fantastický vstup do sezony. Djokovič nejprve vyhrál všechny své zápasy na ATP Cupu a pomohl Srbsku k jeho vítězství a následně ovládl Australian Open i turnaj v Dubaji.


Sezona vypadala bezchybně, jenže pak se tenisové dění kvůli koronaviru zastavilo a Djokovičovi byla jeho forma k ničemu. Když se rozhodl uspořádat sérii exhibičních turnajů po Balkáně s názvem Adria Tour, narušil koronavirus jeho počínání tím, že bylo nakaženo několik hráčů.


COVID-19 nakonec měl i sám Djokovič a jeho manželka a Srb byl pod palbou kritiky za to, v jakých podmínkách a jakým způsobem turnaje pořádal.

Související obsahŽeny už profesionální tenis hrají a muži se vrátí co nevidět. "Djoker" ve čtvrtek na Instagramu potěšil své fanoušky, když oznámil, že se zúčastní US Open i jeho předcházejícímu turnaji, který se normálně hrává v Cincinnati, ale letos bude výjimečně hraný taktéž v New Yorku. Pokusí se navázat na to, kde jeho sezonu přerušil koronavirus."S radostí oznamuji, že se letos zúčastním turnaje Cincinnati a US Open. Nebylo to snadné rozhodnutí s těmi všemi překážkami a výzvami na mnoha frontách, ale jsem opravdu nadšení z vidiny, že zas budu hrát soutěžní zápasy," napsal na svůj Instagram.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události