Tenis

Může za to Dimitrov. Kdo ví odkud si to přinesl, tvrdí Djokovičův otec

Může za to Dimitrov. Kdo ví odkud si to přinesl, tvrdí Djokovičův otec
Zdroj: Profimedia

Otec současné světové tenisové jedničky Srdjan Djokovič je známý tím, že se nebojí kritizovat soupeře svého syna. Nyní se jeho obětním beránkem stal Grigor Dimitrov. Podle Djokoviče staršího to byl právě on, kdo zanesl koronavirus na exhibiční turnaj.

Adria Tour měla být série čtyř exhibičních tenisových turnajů v zemích bývalé Jugoslávie. Turnaje měly nabídnout fanouškům zápasy špičkových tenistů, pro které to byla příjemná příležitost, jak se vrátit do zápasové formy.


Jenže druhý turnaj, konaný v chorvatském Zadaru, skončil fiaskem. Grigor Dimitrov jako první přiznal, že je pozitivní na COVID-19, a následně se nákaza prokázala u dalších tenistů, trenérů a ostatních účastníků turnaje, včetně Novaka Djokoviče. Finálový zápas se proto zrušil.

Související obsahDjokovič jakožto největší hvězda a jeden z organizátorů schytal obrovskou vlnu kritiky za to, že na turnaji se nedodržovaly správné bezpečnostní podmínky. Tribuny byly například plné lidí, kteří ani neměli roušky. Celá situace přerostla i v politický skandál, testovaný kvůli účasti na turnaji musel být i chorvatský premiér Andrej Plenkovič.Chybu Djokovičův otec Srdjan ale nevidí v organizaci turnaje, za viníka označil Grigora Dimitrova. "Proč se to stalo? Protože Dimitrov pravděpodobně přišel nakažený kdoví odkud. Nenechal se tam testovat, ale byl testován někde jinde a to si myslím není správné. Způsobil obrovskou škodu Chorvatsku, nám jako rodině i Srbsku," nešetřil bulharského tenistu Djokovič starší.

Související obsahPozitivní testy následně měli i Novak Djokovič, Borna Čorič a Viktor Troicki, ale všichni byli asymptomatičtí. To však neznamená, že Dimitrov byl nakažen jako první. Djokovič starší si ho prostě vybral za svého obětního beránka, a tak se Bulhar kromě nemoci musí potýkat také s tímto nařčením.

Reportáž o turnaji, z něhož se čtyři tenisté nakazili koronavirem z 23. června:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události