UFC

Příští zápas UFC legendy byl odhalen! Může jít o poslední duel kariéry

Příští zápas UFC legendy byl odhalen! Může jít o poslední duel kariéry
Anderson Silva vs. Michael Bisping Zdroj: profimedia.cz

UFC legenda Anderson „Spider“ Silva se 31. října vrátí do klece, aby vybojoval možná poslední vítězství profesionální kariéry. Síly změří s devítkou střední váhy Uriahem Hallem.

UFC fanouškům oznámilo další zápas, který zpestří podzimní galavečery. V hlavním zápase eventu konaného 31. října se vrátí Aderson Silva (34-10-1NC). Ačkoli 45letému zápasníkovi ve smlouvě zbývají dva zápasy, šéf organizace věří, že se v kleci představí naposledy.„Potkal jsem se s jeho manažery a bude znovu zápasit. Myslím, že to bude jeho poslední zápas a pak půjde do důchodu,“ prozradil UFC prezident Dana White. Vzápětí však dodal, že finální rozhodnutí leží na bedrech zápasníka.

Související obsahZápasníkův tým Whiteovu predikci nevyvrátil, ale konečné slovo padne až po zápase. „Tenhle zápas se nám libí a pak uvidíme, jak se rozhodne. Je mu 45 let, ale je ve skvělé kondici,“ řekl Silvův manažer pro ESPN.


Silva patří k nejlepším zápasníkům, co kdy vstoupili do oktagonu UFC. Z posledních osmi zápasů sice vyhrál jen jediný, ale do roku 2012 nekompromisně vládl střední váze a stanovil řadu rekordů. Titul získal v roce 2006 a desetkrát jej obhájil.
 

UFC úspěchy Andersona Silvy:

Nejdelší držení titulu šampiona: 2457 dnů.
Nejvíce obhajob ve střední váze: 10.
Nejvíce ukončení před limitem ve střední váze: 11.
Nejvíce knockdownů v UFC historii: 18.
Nejvíce ukončení před limitem v titulových zápasech: 9.
Nejvíce knokautů v titulových zápasech: 7.
Nejdelší šnůra vítezství: 16.

Zdroj: Profimedia


S Hallem (15-9) se měl střetnout už v roce 2016, ale ze zápasu musel kvůli operaci kolene odstoupit. Jeho nastávající soupeř naposledy zápasil v září 2019 a v současnosti má za sebou dvě výhry. V kleci se měl představit už 22. srpna, ale jeho protivník Yoel Romero zápas z neznámých důvodů zrušil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události