UFC

Potvrzeno: O volný titul polotěžké váhy se utká Blachowicz s Reyesem

Potvrzeno: O volný titul polotěžké váhy se utká Blachowicz s Reyesem
Opasek šampiona UFC Zdroj: Profimedia

O volný titul polotěžké váhy se utká Dominick Reyes a Jan Blachowicz. O nástupci Jona Jonese se rozhodne na galavečeru UFC 253 konaného 26. září. V noci na středu to oznámilo vedení organizace.

Nejdéle vládnoucí šampion váhovky do 93 kg Jon „Bones“ Jones (26-1-1NC) v pondělí oznámil uvolnění titulu a přestup do těžké váhy. Krátce po šampionově vyjádření se v zahraničních zdrojích objevily zprávy o zápase, ze kterého vzejde jeho nástupce.
Obě strany se zápasem souhlasily a nyní ho potvrdilo i samo UFC. Hlavní kartu UFC 253, které vévodí zápas o titul střední váhy Israel Adesanya (19-0) vs. Paulo Costa (13-0), doplní duel o volný pás šampiona polotěžké váhy mezi Dominickem Reyesem a Janem Blachowiczem.Pro 30letého Reyese (10-1) to bude druhá titulová šance. Tu první absolvoval v únoru 2020, kdy v pětikolové bitvě s Jonesem prohrál na body a okusil první neúspěch v profesionální kariéře.

Související obsahNaopak polský ranař Blachowicz (26-8) od vstupu do UFC v roce 2014 nikdy obdobnou příležitost neměl. V současnosti má za sebou tři vítězství v řadě a v žebříčku polotěžké váhy drží třetí příčku.

„Na tento moment jsem čekal celý život. Obrovská pochvala mým manažerům, že to dokázali domluvit,“ radoval se Blachowicz na sociálních sítích.


Dění v polotěžké váze se tak po dlouhém čekání konečně dalo do pohybu. Bohužel vývoj situace zkřížil plány Jiřího Procházky (27-3-1). Jeho trenér a manažer Martin Karaivanov pro televizi Nova prozradil, že jednoho z dvojice: Reyes – Blachowicz zvažovali jako příštího soupeře pro druhý zápas v UFC.

Související obsah


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události