Esport

ESL One v CS:GO pokračuje! Týmy stávkovaly kvůli rasismu

ESL One v CS:GO pokračuje! Týmy stávkovaly kvůli rasismu
Zdroj: chaos.ec

ESL One Cologne je jeden z dosud největších esportových turnajů letošního roku. Bojují v něm totiž ty nejlepší týmy na světě, ale na dvou frontách. Protože se nemůže turnaj konat pro týmy z různých koutů zeměkoule na jednom místě, rozdělil se na evropskou a americkou divizi.

Evropská divize turnaje pod oficiálním názvem ESL One Cologne odstartovala minulý týden svou skupinovou fází, ve které se utkalo 16 týmů rozdělených do dvou skupin a z nich do play-off postoupily z každé skupiny čtyři nejlepší. Celé play-off se odehraje na dva vítězné zápasy, až na nedělní grandfinále, které se odehraje na tři vítězné mapy.

 

Velkým překvapením bylo, že si světová jednička BIG ve skupinách nepřipsala jediné vítězství a do play-off tak nepostoupila. Mezi favority se ale jistě řadí francouzský Team Vitality, nebo severské sestavy NiP či Astralis. V americké divizi jsou favorizováni Evil Geniuses, ale počítat se musí i s týmy jako FURIA či Team Liquid.

 

Související obsah

 

Play-off amerického turnaje mělo začít už ve čtvrtek, ale semifinálový zápas se nakonec musel přesunout. Důvodem byla současná situace ve Spojených státech, kde pokračují protesty proti rasismu a policejní brutalitě.

 

K této iniciativě se přidal také tým Chaos, který svůj nesouhlas vyjádřil tím, že se rozhodl do zápasu nenastoupit a požádat o náhradní termín. V tom Chaos podpořil i soupeř Team Liquid a organizátoři samotného turnaje tak neměli na vybranou. 

 

Související obsah

 

Zpráva o odložení zápasu přišla jen pár hodin před plánovaným startem, když tým Chaos na svém Twitteru oznámil, že se přidává k současným protestům. Vše odstartovaly basketbalové týmy z NBA, které se rozhodly přerušit play-off NBA. 

 

O stávce informoval ve svém vyjádření Greg Laird, CEO týmu Chaos EC: „Jsme naštvaní, jsme unavení a víme, že problém z části tvoří i gaming. Nebudeme se dnes účastnit semifinále ESL One Cologne proti týmu Liquid, abychom místo toho upozornili na to, co je důležité - na protesty proti nekončícímu a systematickému rasismu a policejní brutalitě v naší zemi.” 

Všechny zápasy můžete tento víkend sledovat na Twitch kanále ESL. Program a další informace jsou dostupné na oficiálním webu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události