Fotbal

Další bojkot! Bývalý hráč Sparty nepoklekl před zápasem Premier League

Další bojkot! Bývalý hráč Sparty nepoklekl před zápasem Premier League
Slovenský záložník Juraj Kucka Zdroj: Profimedia

Už téměř rok a půl se v prestižní Premier League poklekává před startem utkání v reakci na solidaritu s hnutím Black Lives Matter. Upozorňuje se na problémy s rasismem vůči černošské komunitě nejen v Americe. Někteří hráči ale tento krok již přestávají akceptovat, naposledy se takto zachoval slovenský reprezentant Juraj Kucka.

Bývalý hráč Sparty se ve velmi pokročilém věku dočkal šance, ve kterou možná už nedoufal. Čtyřiatřicetiletý Juraj Kucka přestoupil do Watfordu, kde si v posledních zápasech vysloužil již místo v základní sestavě. Před utkáním s Leedsem nepoklekl a způsobil menší pozdvižení. 

Juraj Kucka ovšem nebyl sám. Na koleno nešel před úvodním hvizdem ani Emmanuel Dennis, který je hráčem tmavé pleti. V nejkvalitnější klubové soutěži na světě odmítá toto gesto dělat například obránce Chelsea Marco Alonso či útočník Crystal Palace Wilfried Zaha. 

Související obsah

Angličtí fanoušci hned začali spekulovat o tom, proč se slovenský záložník k tomuto kroku odhodlal. Vtipná byla reakce jednoho z příznivců The Hornets, který v diskuzi řekl, že se ho ptát určitě nebude, protože vypadá drsně. Watford o víkendu ovšem nakonec padl s Leedsem těsně 0:1.

Rasismus měl proběhnout v utkání Sparty s Rangers. Ministr zahraničí chce skotskou omluvu za urážení českých dětí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události