Esport

Mistrovství světa v LOL, o miliony si zahrají i dva Češi

Mistrovství světa v LOL, o miliony si zahrají i dva Češi
Zdroj: LOL Esports

Dva čeští profesionální hráči se kvalifikovali na světový šampionát v League of Legends. Na tento velkolepý turnaj se kvalifikují jen ti nejlepší hráči, kteří si rozdělí milionové prize pooly a každoročně je sleduje až 100 milionů lidí.

Z Evropy se letos kvalifikují na Worlds hned čtyři týmy a v rozhodujícím utkání se utkali dva Češi z týmu MAD Lions proti slovenskému hráči z FC Schalke 04 Esports. Marek „Humanoid“ Brázda si svůj debut na světové scéně odbyl už v loňské sezoně, ale pro Matyáše „Carzzyho“ Orsága půjde o premiéru. 

 

Související obsah

 

V historii se na Worlds podíval ještě Aleš „Freeze“ Kněžínek v roce 2016, ale kvůli zranění ruky nakonec k zápasům nastoupit nemohl. Humanoid se tedy stal prvním českým zástupcem na tomto turnaji a nyní úspěchu dosáhl znovu, tentokrát i s parťákem Carzzym. 

 

Velmi smutný byl po zápasu slovenský reprezentant Matúš „Neon“ Jakubčík, který se svým týmem začal letní split příšerně, ale díky šňůře výher se nakonec do play-off probojoval. Přestože Schalke na titul nepomýšleli, cesta na světový šampionát už byla velmi blízko. Díky výhře 3:1 na zápasy však do Číny pojedou MAD Lions a reprezentanté Schalke se musí spokojit s pátým místem.

 

 

Play-off evropské LEC se dohraje příští víkend, kdy se nejdříve v sobotu utkají dva týmy o druhé místo ve finále, ve kterém bude čekat vítěz souboje Fnatic proti G2 Esports, který se odehraje již dnes od 17 hodin. Harmonogram zápasů a streamy živého vysílání jsou k dispozici na watch.lolesports.com.  

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události