Esport

Dvojice českých zástupců jde na 3. místo evropského šampionátu v LoL

Dvojice českých zástupců jde na 3. místo evropského šampionátu v LoL
Zdroj: LOL Esports

Evropský šampionát LEC se překlenul do druhé poloviny základní části a úspěch slaví česká dvojice z týmu MAD Lions. Carzzy a Humanoid se totiž v sobotu podíleli na vítězství proti hvězdným Fnatic a posunuli se na třetí místo dlouhodobé soutěže v League of Legends.

Evropskou ligu LEC hraje pouze deset týmů, za které vždy v ostrém zápase nastoupí pět hráčů. Mezi elitní světovou padesátkou hráčů má Česko hned tři zástupce: Carzzyho a Humanoida v MAD Lions a Patrika v Excel Esports.

Právě trojice českých zástupců se proti sobě představila v pátek, kdy šťastnějším celkem byli MAD Lions. Patrik a jeho Excel nezažili nejlepší týden, jelikož po páteční prohře nezvládli ani duel proti jednomu z papírově nejslabších týmů ligy Astralis, čímž spadli na dělené šesté místo.

 

Související obsah

Na velký triumf naopak dosáhli MAD Lions, kteří se v sobotu postavili historicky druhému nejúspěšnějšímu týmu ligy Fnatic. V zápase se lvům úspěšně povedlo zbavit se nálepky outsidera a čtvrtou výhrou v řadě právě Fnatic předskočili i v tabulce, kde aktuálně obývají bronzovou pozici.

Marek „Humanoid” Brázda spolu s Matyášem „Carzzym” Orságem utvořili silný tandem v loňském roce, kdy se ihned zařadili mezi evropské nejlepší hráče na svých pozicích. Zkušenějšímu Humanoidovi letos výrazně uvolnil ruce růst jeho spoluhráčů, jelikož loni měl kolem sebe čtyři úplné nováčky na nejvyšší úrovni. 

V současnosti evropské lize vládne dvojice týmů G2 Esports a Rogue, které mají na svém kontě po jedenácti kolech devět vítězství. MAD Lions měli vrtkavý začátek, ale nyní se jim daří udržovat stabilně dobré výkony, díky čemuž se skóre 7:4 obývají třetí místo. 

Nejdůležitější ale bude v rámci jarní sezony postoupit do play-off, kde se rozhodne o šampionovi a evropském zástupci pro Mid-Season Invitational, kam zamíří mistři ze 14 světových regionů. Evropa patří spolu s Čínou a Jižní Koreou mezi tři dlouhodobě nejúspěšnější regiony, a proto je postup z tohoto regionu výrazně obtížnější, než třeba v rámci turecké či ruské ligy. 

Patrik a jeho Excel chtějí po dvou sedmých místech z loňského roku konečně postoupit do play-off, na což se potřebují v základní části dostat mezi nejlepší šestku. V evropské lize působí také slovenský střelec Neon, který se se svým týmem Schalke 04 dělí s Excel o důležitou šestou příčku.

Související obsah

V rámci LEC by se mohl časem objevit také Petr „Denyk” Haramach z týmu Misfits, který se skóre 3:8 nezažívá nejlepší období. Denyk ze sestavy vypadl na začátku letošního roku po příchodu zkušeného Poláka VandeRa, kvůli němuž zatím český zástupce pouze zahřívá lavici náhradníků. 

Evropská liga se hraje každý pátek od 18 a sobotu od 17 hodin. Nadcházející týden MAD Lions vyzvou papírově slabší celky SK Gaming a Team Vitality. Excel čekají důležitá klání proti SK Gaming a Misfits, z nichž potřebují získat alespoň bod pro udržení vysokých šancí na play-off. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události