Esport

Esport liga LEC míří do play-off. Slovák předvedl s týmem Schalke neuvěřitelný comeback

Esport liga LEC míří do play-off. Slovák předvedl s týmem Schalke neuvěřitelný comeback
Zdroj: Twitter / Misfits Gaming

Po osmnácti kolech evropská League of Legends liga konečně došla až do play-off, do nějž postupuje nejlepších šest týmů základní části. Z Evropy letos navíc hned čtyři týmy postoupí na světový šampionát v Šanghaji a česko-slovenští zástupci tak mají velmi slušnou šanci.

U vyvrcholení celé ligy budou čeští legionáři Marek „Humanoid“ Brázda s Matyášem „Carzzym“ Orságem v týmu MAD Lions a těsně se do nejlepší šestky dostali také hráči FC Schalke 04 Esports se slovenským střelcem Matúšem „Neonem“ Jakubčíkem.

Zatímco MAD Lions bojovali v podstatě celou dobu o první místo a nakonec v ligové části skončili těsně druzí, Schalke mělo v jeden moment dokonce skóre 0:8 a šance na play-off se tak razantně snížily. Poté ale začala kvalita výkonů stoupat a ve zbylých deseti hrách esportový tým známého fotbalového klubu prohrál jen dvakrát. 
 
 
Posledních sedm zápasů navíc dohráli bez prohry a se skóre 8:10 obsadili dělené šesté místo. Proti týmu Excel Esports však měli lepší vzájemnou bilanci a Schalke se tedy do play-off skutečně probojovalo. Pro českého fanouška je to ale škoda, protože vzestupnou formu Schalke odnesl tým, ve kterém působil další český zástupce v nejvyšší evropské lize Patrik Jírů.
 
 
 
 
V soutěži figuroval ještě Petr „Denyk“ Haramach. Ten se svými Misfits skončil na děleném osmém místě. Do boje ale český hráč dlouhou dobu nezasáhl, jelikož byl nahrazen dánskou posilou z rezervy, ale kvůli neuspokojivým výsledkům ho Misfits povolali do sestavy zpět. Z pěti odehraných zápasů vyhrál tým s Denykem v sestavě dva z nich.
 
 
Play-off formát v Evropě je poměrně zajímavý a čtyři nejlepší celky z ligové fáze začínají v horním pavouku, kde si mohou dovolit jednu sérii prohrát. Týmy na pátém a šestém místě tabulky začínají v pavouku poražených a pokud chtějí vyhrát titul, musí porazit popořadě všechny týmy v play-off. 
 
 
 
 
Vyřazovací část začíná v pátek 21. srpna a veškeré zápasy se budou hrát stylem BO5. Schalke čeká souboj proti SK Gaming, česká dvojice v MAD Lions v sobotu bude hrát duel s týmem G2 Esports, který vyhrál poslední tři tituly v řadě. 
TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události