Silniční cyklistika

UCI řeší okolnosti pádu cyklisty. Co byl tajemný předmět v kapse?

Poněkud bizarní dohru má pád cyklisty Remco Evenepoela při závodu Kolem Lombardie. Podle dostupných záběrů totiž sportovní ředitel stáje Deceuninck-Quick-Step Davide Bramati bere ze zadní kapsy zraněného závodníka neznámý předmět a Mezinárodní cyklistická unie (UCI) chce vědět, co to bylo.

Belgický cyklista v závodě narazil do kamenné zídky a následně spadl do rokle. Jeho zranění byla velmi vážná, Evenepoel si zlomil pánev a pohmoždil plíce.

UCI však nyní zkoumá okolnosti po pádu. Sportovní ředitel týmu Quick-Step měl totiž následně ze závodníkovy kapsy vytáhnout neznámý bílý předmět a cyklistická unie chce vědět, o co se jednalo.

"Nešlo o nic nedovoleného. Nechápu, jak si to někdo může myslet. Bylo to tam hektické a bylo potřeba vzít věci, které měl Remco na zádech, protože si musel lehnout na nosítka. Tak jsem mu vzal vysílačku, gel, tyčinku a cukry, a aby nezůstaly ležet na zemi, dal jsem si je do kapsy," vysvětluje situaci Davide Bramati. UCI však chce ve spolupráci s cyklistickou antidopingovou nadací (CADF) celou situaci prošetřit.


Ještě pár hodin před startem řešila UCI také situaci na Tour de France. Hodně se hovoří a případných postizích při pozitivním testu na koronavirus.


Ředitel slavného cyklistického závodu Christian Prudhomme totiž oznámil, že tým, u kterého budou dva pozitivně testovaní členové, bude okamžitě vyloučen. "Zůstaneme u dvou případů mezi 30 lidmi ze stejného týmu během sedmi dnů," oznámil šéf Tour de France agentuře AFP.

Související obsah

Mezinárodní cyklistická unie však chtěla toto pravidlo pozměnit a zmírnit. Podle jejího vyjádření by takový trest měl přijít pouze v případě, kdy budou pozitivně testovaní dva jezdci ze stáje, nikoliv ostatní členové realizačního týmu.

 

Související obsah

107. ročník Tour de France začíná již v sobotu úvodní etapou v Nice.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Silniční cyklistika

Důležité Události