Hokej

Zemřel hokejový trenér Miloš Říha, bylo mu pouhých 61 let

Ve věku 61 let zemřel hokejový trenér Miloš Říha. Bývalému trenérovi české hokejové reprezentace se staly osudnými zdravotní problémy, kvůli kterým musel být v průběhu léta hospitalizován v pražském IKEMu.

Poslední dvě léta byla pro Miloše Říhu velmi náročná. Těžké chvíle musel skousnout jak u reprezentace, tak i v osobním životě, kde bojoval se zdravím. U národního týmu musel i přes velké úspěchy ustoupit nové strategii Českého hokeje, který pasoval do role trenéra reprezentace Filipa Pešána. Zdravotní trable pak začaly u Říhy gradovat na jaře 2020, kdy byl hospitalizován v průběhu přípravných zápasů se Slovenskem v Nitře. Tehdy byl po dvou dnech propuštěn.
 

Další hospitalizace už ale byla kritická. Říha byl v péči lékařů od poloviny srpna. Nejdříve jej léčili v Banské Bystrici a následně převezli do Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze Krči. Bohužel ve věku nedožitých 62 let na začátku září zemřel.

Související obsah

Miloš Říha byl vynikajícím hokejistou a po konci hráčské kariéry také velmi úspěšným trenérem. Jako hráč začínal ve Vítkovicích, se kterými také oslavil v roce 1981 jejich poslední mistrovský titul v tehdejší československé extralize.
 

Od roku 1990 se věnoval hokejovému koučinku a ve své bohaté kariéře vedl několik českých předních týmů a s Pardubicemi si dvakrát zahrál finále extraligy. Mistrovský titul slavil hned dvakrát na Slovensku se Slovanem Bratislava.


Související obsah

Poté okusil angažmá v Kontinentální hokejové lize, kde vedl bohaté kluby SKA Petrohrad, Spartak Moskva i Avangard Omsk. V roce 2018 dostal důvěru vést i českou hokejovou reprezentaci. Na mistrovství světa v roce 2019 skončil pod jeho vedením český tým na čtvrtém místě. V následné sezoně pod Milošem Říhou pak Češi po dlouhých osmi letech kralovali prestižní Euro Hockey Tour.

Životnímu příběhu Miloše Říhy se věnuje i reportáž Televizních novin:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události