Hokej

Hokejová Plzeň na nic nečeká. Trenéři dostali padáka po dvou kolech

Hokejová Plzeň na nic nečeká. Trenéři dostali padáka po dvou kolech
Trenér Václav Baďouček | Zdroj: Petr Eret plz / MAFRA / Profimedia

Vedení hokejové Plzně nemělo slitování a dvě kola po začátku extraligy odvolalo své dva hlavní trenéry Václava Baďoučka a Miloše Říhu. Tým nyní povedou Petr Kořínek s Františkem Bombicem.

​Hokejová Tipsport extraliga sotva začala, ale už došlo na první vyhazov trenérů. Vedení Plzně se nelíbil herní projev týmu už v přípravě a nevylepšily to ani dvě prohry v prvních dvou kolech, a tak hlavní trenéři Václav Baďouček a Miloš Říha dostali padáka už čtyři dny po zahájení sezony.

"Nevydařil se nám vstup do letošní sezóny. V přípravě to nefungovalo podle představ a první dvě kola skončila porážkou. Utkání půjdou teď rychle za sebou, čekají nás těžké zápasy, proto jsme museli zareagovat rychle tak, abychom nenabrali výraznou ztrátu za ostatními týmy. Věřím, že tento krok bude impulsem pro všechny hráče, kteří mě zatím svými výkony nepřesvědčili," uvedl pro klubový web generální manažer HC Škoda Plzeň Martin Straka.

Západočeský tým nyní povedou Petr Kořínek v roli hlavního trenéra a František Bombic z pozice jeho asistenta. Na fungování A-týmu by se měl podílet i současný sportovní manažer Tomáš Vlasák.

Související obsah

Kořínek s Bombicem loni vedli dorostenecký tým Plzně, který dovedli k mistrovskému titulu. Na lavičce mužského týmu to bude pro oba premiéra. Plzeň v prvním kole padla doma 1:2 s Olomoucí a následně prohrála ve Vítkovicích 2:4. Páteční domácí duel proti Pardubicím už bude v rukách nového trenérského dua.

To česká ženská hokejová reprezentace je se svou trenérkou spokojená. Hráčky svou kanadskou trenérku MacLeodovou učily pít slivovici:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události