Hokej

Obrovský šok, v červenci jsme se viděli, smutní Hašek nad ztrátou Říhy

Smrt Miloše Říhy legendárního brankáře skutečně zasáhla, už jen kvůli tomu, že se ještě nedávno viděli na společné akci. „Ještě v červenci jsme se potkali na party a rozebírali jsme hokej i jeho budoucnost,“ smutní Dominik Hašek, který pod jeho trenérským vedením i krátce hrál v Rusku.

Dominik Hašek v roce 2010 podepsal kontrakt s ruským Spartakem, kde ho přivítal právě zesnulý trenér Říha. „S Milošem jsem bohužel strávil asi jenom 2 nebo 3 měsíce v Rusku, pak přišla trenérská změna. Každopádně byl jeden z lidí, kteří prodloužili moji kariéru,“ hodnotí Hašek jejich krátké společné angažmá.


Naposledy se společně potkali ještě v létě a ze společného rozhovoru cítil Dominik Hašek, že je 61letý hokejový trenér v dobrém rozmaru a připravený se postavit další hokejové výzvě. V polovině srpna však musel být hospitalizován v pražském IKEMu.

 

Zdroj: Profimedia


„Vím, že byl na jaře a teď hospitalizovaný, ale tím, že jsme se viděli a z našeho společného rozhovoru jsem rozhodně neměl pocit, že by tu Miloš za pár týdnů už neměl být. Naopak jsem nic takového neočekával, myslel jsem, že bude ještě několik let trénovat,“ hovoří překvapený Hašek.

 

Miloš Říha vedl v ruské lize hned několik movitých hokejových klubu. Kromě Spartaku také SKA Petrohrad a Avangard Omsk.

V roce 2018 pak dostal možnost trénovat i českou reprezentaci a na mistrovství světa v minulém roce bral s týmem čtvrté místo, z čehož byl hodně zklamaný a na tiskové konferenci se následně rozbrečel. Své emoce se totiž nebál skrývat, ať už byly negativní či pozitivní.

Související obsah

„Byl velmi emotivní kouč a dával své emoce najevo. Někdy to pro někoho možná bylo až moc, ale to byl Miloš Říha. Dnes už bohužel jeho emoce nikdy na střídačce neuvidíme,“ uzavírá legendární gólman.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události