Esport

Světově známí trenéři tvrdě trestáni za zneužití chyb ve hře CS:GO

Světově známí trenéři tvrdě trestáni za zneužití chyb ve hře CS:GO
Zdroj: MIBR

Organizátor velkých esportových turnajů ESL nedávno oznámil hned několik trestů pro velké tváře esportové scény v populární střílečce z prvního pohledu CS:GO. Trojice trenérů předních zahraničních týmů dostává ban za zneužití nezamýšlených chyb v samotné hře.

Ban obdrželi: HUNDEN z dánského týmu Heroic, zoneR z ruského celku Hard Legion a také dead, který vede brazilský tým MIBR (Made in Brazil). Po podrobném prozkoumání působení jednotlivých týmů v turnajích DreamHack Masters Spring, ESL Pro League S11 a ESL Road to Rio potrestali pořadatelé ve spolupráci s vývojáři samotné hry tři kouče.

Dále se řeší, jaký vliv budou mít tresty v rámci kvalifikace na Major, který se dá označit za mistrovství světa v CS:GO. Obvykle se koná dvakrát ročně, ale letos se zatím kvůli koronaviru první neuskutečnil a je otázka, jestli je šance na uspořádání toho druhého. Kvalifikace však probíhají dál a dělí se podle několika regionů, jelikož stále není možné uskutečnit jeden turnaj pro týmy z celého světa.

 

Související obsah

 

Za využívání chyby ve hře, která trenérům dovolovala v živých hrách vidět i to, co vidí soupeř, dostali jednotliví trenéři trest ve výši 6 až 24 měsíců, dle počtu ovlivněných zápasů. Zmínění trenéři zřejmě nebyli zdaleka jediní, u kterých se bug objevil. Jejich konkurenti jej však prokazatelně nevyužili k získání výhody, a proto nijak potrestáni nebyli.

Proč bylo využívání tohoto bugu takový problém? V esportových zápasech Counter-Strike totiž trenér může po každém kole radit svému týmu a říci mu, jak by měl přizpůsobit svou taktiku do následujícího kola. V rámci jedné mapy se hraje na 16 vítězných kol, takže týmy většinou začínají své taktiky opakovat, díky čemuž může zkušený stratég daleko lépe najít recept k obratu.

Nejzvučnějším týmem, kterého se tyto tresty dotkly, je MIBR. Tento brazilský tým aktuálně trénuje v Evropě, ve které hraje celou řadu velkých turnajů. V současnosti se tento tým účastní i turnaje Legend Series, do nějž se dostal i česko-slovenský tým CZC.eSuba. Kouč MIBR obdržel trest jen na 6 měsíců, protože mu bylo dokázáno využití bugu pouze v jednom kole a svému týmu bude jistě chybět. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události