Tenis

Velký comeback! Maminka tří dětí se vrátila na grandslamové kurty

Velký comeback! Maminka tří dětí se vrátila na grandslamové kurty
Zdroj: Profimedia

Bývalá světová jednička se objevila po dlouhých osmi letech na grandslamu. Tenistka Kim Clijstersová obdržela od organizátorů US Open divokou kartu do dvouhry i čtyřhry. Čtyřnásobná grandslamová šampionka se chtěla rozehrát na prvním srpnovém turnaji v New Yorku, z toho se ale musela odhlásit kvůli zranění břišního svalu.

Sedmatřicetiletá belgická tenistka absolvovala na letošním US Open první grandslamový zápas od roku 2012. Tehdy to bylo také na newyorském grandslamu a vypadla ve 2. kole.

Trojnásobná maminka se letos snaží o comeback. „Chci hrát hlavně dobrý tenis a každý trénink se zlepšovat,“ hlásí Clijstersová. Návrat na kurty jí zbrzdila pandemie koronaviru a také drobné zranění.


Clijstersová prohrála v úvodním kole US Open 6:3, 5:7 a 1:6 s Ruskou Jekatěrinou Alexandrovovou. Zřejmě právě zranění mělo vliv na pokles jejího servisu ve třetím setu. „Čeká mě dlouhá cesta, spousta tvrdé dřiny a porážek,“ ví bývalá světová jednička.

Související obsah


Bohužel návrat na kurty je o to smutnější, že musela nastoupit před prázdnými tribunami. „Energie fanoušků dokáže často změnit průběh utkání a někomu výrazně pomáhá,“ dodává belgická tenistka.

Související obsah

Newyorský grandslam už třikrát vyhrála v letech 2005, 2009 a 2010. Má také titul z Australian Open z roku 2011.
 

Zuzana Říhová, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události