Tenis

Koronavirus šampionku nezastaví, tenisová maminka stále věří v návrat

Koronavirus šampionku nezastaví, tenisová maminka stále věří v návrat
Zdroj: Profimedia

Tenisová šampionka Kim Clijstersová se moc těšila až naplno rozjede svůj comeback na profesionálních kurtech. Kvůli koronavirové pandemii však musela svoje plány odložit. Přesto je podle svých slov připravena bojovat dále, klidně i v příští sezoně.

36letá belgická tenistka přišla s návratem na začátku února a stihla odehrát dva turnaje, kde však vypadla hned v prvním kole. I tak jí však stále nechybí motivace dostat se zpátky do tenisové špičky. Trojnásobná maminka má však nyní úplně jiné starosti.
 

„Mám stále motivaci, doufám, že se bude hrát ještě tuto sezonu, ale i kdyby se nehrálo, chci v tenise pokračovat,“ svěřila se belgickým novinám Clijstersová.

Belgičanka během pandemie tráví většinu času se svojí početnou rodinou. Ostatně narození potomka stálo za jejím prvním brzkým rozloučením s tenisem v pouhých 23 letech. Následně se však Kim Clijstersová na okruhy vrátila.
 

Související obsah


 

Následovaly tři ze čtyř vítězství na grandslamech i post světové jedničky. V roce 2012 to pak měl být konec definitivní, kterému ještě nahrály další dva porody, přesto chce Belgičanka opět prohánět své mladší soupeřky. „Když jsem měla třetí dítě, syna Blakea, začala jsem opět jezdit po turnajích jako televizní expertka, ale stále jsem se cítila jako hráčka. Tím začalo takové lehké svrbění,“ řekla už dříve, co stálo za jejím druhým neočekávaným návratem.

Související obsah


 

Belgická tenistka je momentálně ve své domovině, kde se stará o rodinu a snaží se opět dostat do vytoužené formy. Ke comebacku ji táhne i myšlenka, že si opět zahraje na slavném US Open. „Pokud se bude hrát US Open, chci být u toho. Bylo by skvělé, zase si zahrát na kurtu Arthura Ashe. Ale těšila bych se, i kdybych musela hrát na dvorci číslo 18," dodala šestatřicetiletá tenistka.

Tak snad se jí její kýžený návrat opravdu podaří.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události